Polub nas

Komandor Cody powraca :)

Kto z fanów Gwiezdnych Wojen nie słyszał o Komandorze Cody?

W jakim secie pojawi się nowa minifigurka?

W nadchodzącym zestawie 75337 AT-TE Walker, Cody nosi zaktualizowaną zbroję drugiej fazy Clone Trooper, z hełmem, który bardziej przypomina zbroję szturmowca. Biodra Cody’ego są białe, a jego nogi mają teraz nadruk z pomarańczowymi paskami na biodrach i nakolannikach. Jego tors jest podobny do jego wyglądu w zbroi pierwszej fazy, ale z ostrzejszymi detalami zbroi i odznaką rangi oznaczającą jego status dowódcy. Hełm Cody’ego ma pomarańczową osłonę przyłbicy z szarymi płytami pancerza po obu stronach płetwy.

Minifigurkę dowódcy Cody’ego z pierwszej fazy można znaleźć w 75337 AT-TE Walker na półkach i w Internecie za 119,99 GBP / 139,99 USD / 139,99 EUR od 1 sierpnia 2022 r. Wraz z zupełnie nową wersją AT-TE, ale bądźmy szczerzy – Cody jest główną atrakcją.

Poprzednia wersja minifigurki Cody’ego:

Kim był Komandor Cody?

CC-2224, nazywany Cody, był dowódcą marszałka klonów przydzielonym do mistrza Jedi i generała Obi-Wana Kenobiego podczas Wojen Klonów. Cody działał jako dowódca własnego 7. Korpusu Podniebnego i dowódca 212. batalionu szturmowego. Był bardzo lojalnym żołnierzem-klonem i jak większość klonów był znany z tego, że zawsze bez wahania wykonywał rozkazy.

Cody był weteranem wielu bitew, w tym walki o obronę bazy księżycowej Rishi podczas Wojen Klonów z kapitanem Rexem i innymi żołnierzami, a także walczył w pierwszej bitwie o Felucję i drugiej bitwie o Geonosis, gdzie asystował Obi-Wanowi Kenobiemu w powstrzymywaniu Geonosjan.

Ponieważ Obi-Wan i Anakin Skywalker często służyli razem, często służył z kapitanem Rexem, z którym rozwinął silne zaufanie i koleżeństwo. Cody służył Obi-Wanowi Kenobiemu aż do bitwy pod Utapau, gdzie Cody otrzymał Rozkaz 66 bezpośrednio od Palpatine’a i rozkazał swoim ludziom otworzyć ogień bez wahania. Kenobi został zestrzelony i uznany za zmarłego, ale uciekł. Cody nie żałował „zabicia” swojego generała, pomimo ich silnej przyjaźni; wierzył, że Jedi byli zdrajcami Republiki.