Polub nas

Plusyminusy – Sowiarnia w Hogwarcie 76430

Na tapet bierzemy dziś najwyższy z budynków marcowej fali zestawów Lego Harry Potter – sowiarnię będącą częścią nowego, modułowego Hogwartu.

Wyceniony katalogowo na 209,99 zł set liczy 364 elementy i zawiera 3 minifigurki. Taniej kupicie go na przykład w sklepie LSbricks.pl. Zestaw nie łączy się bezpośrednio z drugą tegoroczną nowością – Domem na wodzie 76426 – na obraz tego, jak projektanci usytuowali sowiarnię względem pozostałych modułów musimy jeszcze poczekać, prawdopodobnie do pierwszych przecieków wyglądu nowej wielkiej sali czy lekcji eliksirów. Zestaw składa się z dwóch głównych części – stylizowanej na skalistą klockowej bazy w szarych kolorach z pomysłowym elementem bawialnym wewnątrz oraz beżowej wieży z trzema umownymi piętrami oraz poprawnie zaprojektowanym zwieńczeniem.

Do plusów zestawu można zaliczyć:

+ Odlewy zwierząt – dostajemy kilka różnych wersji sów, zarówno z rozpostartymi skrzydłami jak i w statecznej wersji w różnych kolorach, a nawet w wersji pomnikowej, dodatkowo otrzymujemy schowanego w zakamarkach budowli szczura

+ Śnieżne motywy – w serii Harry Potter otrzymujemy coraz więcej zestawów w śnieżnych klimatach – dwa zestawy z Hogsmeade, ubiegłoroczny kalendarz adwentowy, teraz sowiarnia – białe ozdobniki nadają tym zestawom ciekawszego wyglądu, budowa jest bardziej różnorodna

+ Figurki – mimo że pojawiające się w zestawie postaci: Harry i Cho to te z gatunku najczęstszych, to w wersji z kolorowymi, zimowymi strojami prezentują się całkiem dobrze, pasują do zimowego klimatu. Trzecią figurką jest Filch, którego ostatnią wersję otrzymaliśmy w dość drogim secie 76402 – tegoroczny woźny nie ma zadrukowanych nóżek, ale jako wersja budżetowo ciekawsza wypada interesująco.

Na minus:

– Pusta konstrukcja – wieża w środku nie wygląda tak ciekawie jak na zewnątrz – ozdobione dwoma listami poziomy prezentują się dość marnie, liczyłem na ciekawsze wnętrze

– Brak widocznego połączenia z innymi modułami – w odróżnieniu od Domu na wodzie tutaj nie mam pojęcia czy ta wieża będzie osobnym modelem w nowym zamku, czy w jakiś sposób zostanie wkomponowana i połączona z innymi zestawami – nie ma zaczepów, haczyków, wystających elementów na piętrach.

Zestaw wizualnie, z zewnątrz prezentuje się bardzo ciekawie, wiele sów odrabiających budowlę na balkonikach dodaje uroku, figurki są standardowe, lecz w ciekawych strojach. Model będzie dobrze prezentował się zarówno jaka osobna budowla, jak i część większej dioramy czy makiety.

Autor: Kacper Popiołek

Więcej newsów i nowości ze świata klocków znajdziecie tutaj.