Polub nas

LEGO Harry Potter Nowości 2022 Lato

Chyba każdy kojarzy serię HP 😉 Przyciąga ona od wielu lat miłośników magii i magicznych zwierząt. Dzisiaj przyjrzymy się zapowiedzianym zestawom z czerwcowej fali LEGO. Każdy z tych zestawów ma już swoją kartę na stronie LEGO, do której możecie przejść, klikając w nazwę zestawu. Wszystkie standardowe zestawy mają premierę 1 czerwca.

30435 Build Your Own Hogwarts Castle – Całkiem spory polybag przedstawiający Dumbledora wraz z czekoladową żabą, który magią buduje miniaturkę Hogwartu. Dodatkowo znajdziemy jedną z kolekcjonerskich płytek!

Źródło: Instagram

76400 Testrale i kareta z Hogwartu™ (Hogwarts Carriage and Testrals) – 121 elementów, 89.99zł. Najmniejszy zestaw w tej fali. Znajdziemy w nim karocę, małe drzewko z muchomorami oraz figurki Harrego i Luny. Wisienką na torcie będzie nowy mold młodego Testerala.

źródło: BrickandBricks

76401 Dziedziniec Hogwartu™: na ratunek Syriuszowi(Hogwarts Courtyard Sirius’ Rescue) – 345 elementów, 239.99zł euro. Kolejna część z serii ,,modularnej” Hogwartu z 2021r. Znajdziemy w nim mroczną wieżę, kawałek dziedzińca oraz fontannę, którą widzimy w scenie po ratunku Syriusza. Zestaw zawiera figurki Harrego, Syriusza, Hermiony oraz Hardodzioba w nowym malowaniu.

źródło: BrickandBricks

76402 Biuro Dumbledore’a (Dumbledore’s Office) – 654 elementy, 379.99zł. W tym zestawie znajdziemy aż 6 figurek: Dumbledora, McGonagall, Snape’a, Argsa Filcha (ze swoim kotem), Harrego oraz Cho Chang. Będzie to kolejny zestaw z mini serii modular Hogwart. Samo biuro będzie zlokalizowane w dużej wieży, która będzie zbudowana jako wieżą narożna, umożliwiając łączenie pozostałych zestawów z mini serii modular Hogwart pod kątem 90 stopni.

źródło: BrickandBricks

76403 Ministerstwo magii (Ministry of Magic) – 990 elementów, 479.99zł. Jest najbardziej pomieszany set w tej fali. Zawiera on elementy z różnych części filmowych tego uniwersum. I tak znajdziemy w nim: fontannę ze złotą figurką, kawałek korytarza z łukiem nad biurami, oraz salę przepowiedni. W zestawie pojawią się figurki: Harrego, Hermiony, Rona, Alberta Runcorna, Mafaldy Hopkirk, Reg i Mary Cattermole, Arthura Weasleya, Dolores Umbridge, Piusa Thicknessa, Corbana Yaxleya oraz Dementora.

źródło: BrickandBricks

76404 Kalendarz adwentowy 2022 (Advent Calendar) – 344 elementy, 34.99 euro. Widzimy tutaj wzrost o 5 euro (ok. 23zł) względem zeszłorocznych kalendarzy.

76405 (Hogwart Express D2C) – 5129 elementów, cena ok. 2300 zł. Będzie to zestaw ekskluzywny, dostępny wyłącznie od LEGO oraz partnerów LEGO premium. Zestaw składa się z pociągu Hogwarts Express który stoi na paru elementach torów kolejowych oraz oczywiście peronu 9 i 3/4. Same tory mają podobno osiągać ok. 90 cm długości. Peron jest nieco podwyższony – tka aby minifigurki mogły spokojnie wsiadać do wagonów. Niestety elementy elektryczne do motoryzacji, a nawet oświetlenia pociągu nie wchodzą w zakres zestawu, chociaż powinno znajdować się tyle wolnego miejsca, że późniejsze modyfikacje nie powinny stanowić większego problemu. Wracając do peronu – jest on dosyć spory i składa się z wielu cegiełek murarskich. do peronu przymocowany będzie również cytat Albusa Severusa Pottera: „Tato, a jeśli zostanę umieszczony w Slytherinie?”
Sam Hogwart Express otrzyma tabliczkę zawierającą podstawowe informacje o lokomotywie – na wzór zestawów z serii UCS Star Wars. Pociąg składa się ze znanego czerwonego parowozu i niestety tylko jednego wagonu osobowego. Ma w sumie cztery czerwone drzwi pociągu i trzy przedziały, w których wyświetlane są sceny z różnych filmów:
1) Spotkanie trzech głównych bohaterów pierwszego filmu – z tabliczką z cytatem Hermiony „Czy ktoś widział ropuchę?” 
2) Atak dementora z trzeciego filmu można odtworzyć w drugiej komorze z cytatem Rona „Myślę, że… ktoś wchodzi na pokład!”
3) Niestety na obecną chwilę brak jest dodatkowych informacji co będzie przedstawione w trzecim przedziale – ale możemy się spodziewać, że będzie to scena z szóstej części sagi
W zestawie znajdziemy aż 20 figurek! Będą to: Harry Hermiona i Ron w strojach z pierwszej, trzeciej filmów, Remus Lupin i dementor, Harry oraz Draco Malfoy wraz z Luną Lovegood w strojach odpowiadających szóstej części, wiedźma z wózkiem z cukierkami, motorniczy, uczeń Ravenclawu i Hufflepuffu, a także Harry, Giny z epilogu ostatniego filmu wraz z ich dziećmi – Jamesem Syriuszem, Albusem Sewerusem i Lilly Luną Potter. Premiera we wrześniu 2022 roku.

76406 Rogogon węgierski (Hungarian Horntail) – 671 elementów, 239.99zł. W tym zestawie dostaniemy postać smoka (brick build) oraz figurkę Harrego w stroju z turnieju ze złotym jajem. Sam smok wygląda bardzo dobrze, a na plus jest jego podstawka. Pozwalająca wyeksponować go w pełnej okazałości.

źródło: BrickandBricks

76407 Wrzeszcząca Chata i wierzba bijąca™ (Shrieking Shack & Whomping Willow) – 777 elementów, 429.99zł. Znany budynek pojawia się ponownie w zestawie lego po 18 latach. 6 figurek, w tym Harry, Syriusz, Hermiona, Ron, Lupin i Pettigrew. Wierzba bijąca się obraca, a jej gałęzie mogą uderzać minifigurki i je podnosić. Profesor Lupin zamienia się w wilkołaka, gdy zza chmur wychyli się księżyc w pełni

źródło: BrickandBricks

76408 Ulica Grimmauld Place 12 (12 Grimmauld Street) – 1083 elementy, 629.99zł. Fajny budynek, który po podrasowaniu można przerobić na ciekawy modular 😉 9 figurek w zestawie: Harry, Ron, Syriusz, Nymphadora Tonks, Stworka, Molly Weasley, Fred Weasley, George Weasley, Kingsley Shacklebolt i kot Hermiony, Krzywołap. Otwierany budynek ma ok. 28 cm wysokości, 24 cm szerokości i 12 cm głębokości.

źródło: BrickandBricks

40560 BrickHeadz Profesorowie Hogwartu (Hogwart Professors) – 601 elementów, 179.99zł.

W zestawie aż cztery figurki BrickHeadz: Severus Snape, Minerva McGonagall, Alastor Moody, Sybill Trelawney.

potter


40577 – Zestaw GwP lub Blister z figurkami.

Pamiętajcie, by do czasu oficjalnych zapowiedzi, traktować wszystkie nieuzupełnione informacje jako niepewne 😉 LEGO Harry Potter – czy warto będzie czekać Waszym zdaniem?