Polub nas

W sieci pojawiła się tajemnicza wiadomość informująca nas, iż lego nawiało współpracę z EPIC Games, znanym producentem i wydawcą gier komputerowych z którym niedawno współpracę nawiązał również polski CD Projekt Red.

źródło: LEGO.com

Niels Christiansen, dyrektor generalny Grupy LEGO: „Dzieci lubią bawić się w cyfrowym i fizycznym świecie i płynnie przemieszczają się między nimi. Wierzymy, że istnieje dla nich ogromny potencjał do rozwijania umiejętności na całe życie, takich jak kreatywność, współpraca i komunikacja poprzez doświadczenia cyfrowe. Ale naszym obowiązkiem jest uczynienie ich bezpiecznymi, inspirującymi i korzystnymi dla wszystkich. Tak jak od pokoleń chronimy prawa dzieci do bezpiecznej zabawy fizycznej, tak samo robimy to samo w przypadku zabawy cyfrowej. Nie możemy się doczekać współpracy z Epic Games, aby ukształtować tę ekscytującą i zabawną przyszłość”.

Tim Sweeney, dyrektor generalny i założyciel Epic Games: „Grupa LEGO urzeka wyobraźnię dzieci i dorosłych poprzez kreatywną zabawę od prawie wieku i cieszymy się, że możemy razem zbudować przestrzeń w metawszechświecie, która będzie zabawna, zabawna, i stworzone dla dzieci i rodzin.”

Czy jest to zwiastun nadchodzącej nowej gry spod szyldu Lego ? Czy też może tym razem duńska firma postanowiła poprosić o pomoc specjalistę w rozbudowywaniu klockowej wirtualnej rzeczywistości której do tej pory nie udało się podbić serc fanów (tak patrzę na Ciebie Hidden Side i VIDIYO). Śledźcie uważnie niniejszy wątek dla dalszych updateów w przedmiotowej sprawie!