Polub nas

nautilus

Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi – Nautilus

Dzisiejsze LEGO Ideas zostało zaprojektowane przez użytkownika Seb_E. Zestaw w momencie pisania tego artykułu ma prawie 7500 głosów i ponad 700 dni do końca głosowania. Bardzo możliwe więc, że zobaczymy go w gronie finalistów z 10 000 głosów.

Nautilus to łódź podwodna z powieści Juliusza Verne’a „Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi” opublikowanej w 1870 roku. Juliusz Verne jest jednym z najczęściej tłumaczonych autorów na świecie i czasami nazywany jest „ojcem science fiction”.

„Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi” to jedno z jego największych dzieł. Opowiada historię biologa morskiego Pierre’a Aronnaxa, jego służącego Conseila i harpunnika Neda Landa, którzy po przyłączeniu się do polowania na tajemniczego morskiego potwora, zostają wyrzuceni za burtę, gdy potwór atakuje i stają się więźniami kapitana Nemo. Na pokładzie Nautilusa trzej towarzysze poznają ogromny i nieskończenie fascynujący świat podwodny.

Nautilus, zaprojektowany i dowodzony przez kapitana Nemo, został opisany przez Verne’a jako „bardzo długi cylinder ze stożkowymi końcami” i „arcydzieło zawierające arcydzieła”. Autor stara się dokładnie odwzorować swoją wizję Nautilusa zachowując do tego grywalność zestawu.

Okręt podwodny można łatwo otworzyć, aby uzyskać dostęp do wszystkich szczegółowych przestrzeni wewnętrznych, w tym sterówki, wielkiego salonu, otwieranego głównego włazu, strefy nurkowania i maszynowni.

Obok Nautilusa warto wystawić inne zestawy LEGO takie jak ruiny Atlantis (7985), Morskie stworzenia (31088), czy Bazę badaczy morskich (60265). Pomoże to jeszcze bardziej wzbogacić podwodne życie świata LEGO.

Ten model składa się z 1753 części i obejmuje kapitana Nemo, profesora Aronnaxa, Neda Landa, Conseila i pierwszego oficera Nautilusa.

Jeśli chcecie wesprzeć projekt to możecie to zrobić tutaj.