Polub nas

6 najciekawszych zestawów nawiązujących do filmu Mroczne Widmo

Mroczne Widmo to pierwszy pod względem chronologii film sagi gwiezdnych wojen. Nie otrzymał on zbyt wielu zestawów. Zmieni się to w nadchodzącym roku, ponieważ otrzymamy specjalne sety z okazji 25- lecia filmu. Sprawdźmy jakie ciekawe zestawy otrzymaliśmy do tej pory. Poznajcie sześć wyróżniających się według nas konstrukcji z tego filmu! 

75086 Battle Droid Troop Carrier 

Naszą listę otworzy battle pack, którego największym atutem, a być może i jedynym było to, ze zawierał aż 14 droidów bojowych. To prawdziwy raj dla MOCerów, wystarczyły dwa takie zestawy, aby móc stworzyć swoją własną bitwę z udziałem wojsk separatystów. Sam transportowiec droidów został wykonany poprawnie i dobrze odwzorowuje filmowy pojazd. Nie jest on jednak spektakularny i nie ma co się oszukiwać, że główną motywacją do zakupu 75086 była ogromna ilość separatystycznych robotów. Miłym dodatkiem jest także ekskluzywna figurka wojownika gungańskiego. 

 75258: Anakin’s Podracer – 20th Anniversary Edition

Ścigacz młodego Anakina to jedna z tych ikonicznych konstrukcji, która pojawiała się często w reedycjach zestawów z Mrocznego Widma. Ta najnowsza wersja z 2019 roku jest naszym zdaniem najbardziej udana. Nie jest to powiązane z miłym dodatkiem w postaci jubileuszowej figurki. Sam ścigacz bardzo dobrze prezentuje się po złożeniu. Transparentne klocki świetnie spełniają swoją funkcję, a silniki w maszynie są lepsze w porównaniu do poprzednich wersji ścigacza. Cena katalogowa była bardzo atrakcyjna. 129,99 zł za kolekcjonerski zestaw ze specjalną figurką sprawiał, że łatwo można było się skusić na ten set. 

75169: Duel on Naboo

Bez kultowego pojedynku na Naboo nie można było stworzyć tego zestawienia. Sama konstrukcja nie jest zbyt spektakularna, ale przedstawia ona prawdopodobnie najlepszą scenę z całego filmu. Sam pomysł na odwzorowanie był świetny, wykonanie wyszło gorzej. Prawdopodobnie dlatego, ze skupiono się na kwestii funkcji bawialnej. Prawdopodobnie odświeżenie pomysłu walki z Maulem mogłoby prezentować się znakomicie w postaci dioramy, być może grupa LEGO kiedyś nas czymś takim zaskoczy. 

9499: Gungan Sub

Kolejna ikoniczna konstrukcja, która doczekała się wielu wersji. Ta z 2012 roku to coś niesamowitego. Oczywiście niewątpliwie gwiazdą pozostaje minifigurka królowej Amidali, która osiąga sporą wartość na rynku wtórnym. Pomijając jednak królową to mamy tutaj do czynienia z bardzo dobrze zrobionym statkiem, który pomimo lat wciąż prezentuje się fantastycznie. Być może miejscami można byłoby go bardziej ostudować, jest to jednak ponadczasowy zestaw. Jeśli posiadacie go w swojej kolekcji to macie spory powód do dumy!

75096: Sith Infiltrator

Kolejny statek, który może pochwalić się zarówno ładną bryłą jak i dobrym doborem minifigurek. Watto jest zapewne najbardziej wyróżniającym się z tego grona, ale cały komplet bohaterów jest jak najbardziej na plus. Przedstawiony model 75096 to najnowsza wersja Infliltratora z 2015 roku. Jest to jednak konstrukcja, która pojawiała się znacznie wcześniej. Porównując zestaw do jego wersji 7151 z 1999 roku, a następnie do 7961 z 2011 możemy prześledzić ewolucje statku na przestrzeni aż 16 lat.

7662: Trade Federation MTT

Zaczęliśmy zestawienie od droidów i na droidach je skończymy. Tym razem jednak mamy zestaw, który zachwyci nas nie tylko i wyłącznie dużą ilością droidów, albowiem posiada znakomicie zrobiony czołg federacji handlowej. Bryła została odwzorowana idealnie, pojazd jest zabudowany z każdej strony, a także posiada elementy bawialne w postaci otwieranego włazu z wysuwaną paletą droidów bojowych. To co zaskakuje pozytywnie to rok wydania zestawu. Mamy tutaj 2007 rok, a konstrukcja wygląda bardzo świeżo i nowocześnie. Nie bez powodu jest to najlepiej oceniany zestaw z Mrocznego Widma przez użytkowników bricksetu, którzy przyznali 7662 ocenę 4,6/5. My również stoimy na stanowisku, że to najlepszy reprezentant filmu i czekamy na kolejny rok i nadchodzące konstrukcje z Mrocznego Widma! 

Autor: Wojciech Lebel

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.