Polub nas

Z Monkie Kidem w LEGO Ognista Huta

Seria Monkie Kid zadebiutowała równocześnie z premierą serialu o tej samej nazwie w 2020 roku. Do dziś ukazało się ponad 40 zestawów nawiązujących do przygód głównych bohaterów produkcji, którą w Polsce można oglądać na platformie HBO MAX (2 sezony). Dziś do sprzedaży wraca LEGO Ognista Huta, jeden z ciężej dostępnych zestawów.

27.10 do sklepu LSBricks.pl powraca jeden z, moim zdaniem, ciekawszych zestawów – Ognista Huta 80016 w cenie 469.90 złotych – liczący blisko 1500 elementów, zawierający 7 figurek bohaterów oraz Demon Bull Kinga do zbudowania to interesująca konstrukcja – znajdziemy w niej świecący klocek imitujący piec, ruchome działka na “groszki”, otwierane boczne moduły w których znajduje się więzienie czy warsztat. Integralną częścią huty jest wywrotka, przychodząca mi na myśl klimaty postapo. Dzięki połączeniu kół wywrotki z kołami zębatymi w bocznych modułach huty możemy wprawiać całą konstrukcję w ruch.

W zestawie znajdziemy tylko jedną unikatową figurkę (wujka Zhanga). Nie znaczy to jednak, że o pozostałych nie należy w tym miejscu wspomnieć. Monkie Kid porusza się na kolorowej plaftormie, a zadziorna mina i ciekawie zadrukowane nóżki dodają mu uroku. Mei posiada ciągnącego się od torsu po nóżki zielonego smoka. Czy tylko mi hełm tej postaci kojarzy się z Power Rangers? Bycze klony wyglądają groźnie, połączenie fioletu i szarości działa tutaj bardzo dobrze. Figurki wyposażone są w dużą liczbę broni, akcesoriów co przyda się w odgrywaniu scenek.

Na minus spora liczba naklejek i powtarzalne budowanie określonych modułów – budowa jednak nie nudzi, nie jest skomplikowana, choć w zestawie znajdziemy także drobne elementy, znane z serii Technic – piny, axle czy zębatki.

Zestaw jest godny polecenia – zarówno dla fanów serii Monkie Kid, klimatów postapokaliptycznych jak i kolekcjonerów figurek w tematyce azjatyckich legend.

Autor: Kacper Popiołek

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.