Polub nas

“We did it again” – Metallica w przeglądzie Lego Ideas 2024

Jakiś czas temu informowałem o projekcie modelu sceny koncertowej z trasy M72 Tour Metalliki autorstwa Metallibrick. Projekt osiągnął właśnie 10000 głosów wsparcia i zakwalifikował się do pierwszego etapu przeglądu w 2024 roku.

W porównaniu do pierwotnej wersji, autor wzbogacił modele słupów o naklejki ze zdjęciami muzyków:

W kwalifikacji do przeglądu bardzo pomógł sam zespół. Metallica kilkukrotnie podawała informacje o głosowaniu na swoich mediach społecznościowych: Facebooku, Instagramie czy X docierając do kilku milionów fanów. Widzę trzy duże zalety tego projektu:

Licencja – symbole amerykańskiej grupy pojawiają się na tak wielu produktach i gadżetach, od odzieży, przez buty, deskorolki, alkohol czy figurki Funko Pop stąd też nie sądzę by zdobycie “zgody” na sygnowanie zestawu stanowiło większy problem.

Lars Ulrich – perkusista Metalliki to rodowity Duńczyk, jego wkład w życie artystyczne i rozsławianie Danii na całym świecie doceniła rodzina królewska przyznając mu tytuł Rycerza Krzyża Orderu Dannebrog. Lego w przeszłości współpracowało z sukcesami z dużymi markami z tego kraju jak Maersk czy Vestas (teksty o współpracach znajdziecie na portalu). Jeden z najpopularniejszych duńskich muzyków i najpopularniejsza duńska zabawka? To musi się udać!

Lars Ulrich (z prawej) z przyszłym Królem Danii, Frederikiem X, w 2017 roku

Trwająca trasa koncertowa. M72 World tour rozpoczęła się w 2023 roku, w tym roku zespół odwiedzi m.in. Polskę. Zwykle Metallica zalicza też przystanki w Ameryce Południowej i Azji, od 11 lat nie grała w Australii. Zestaw mógłby być dystrybuowany podczas trasy na całym świecie, nawet nie będąc “typowym” setem Ideas – jako gratis do zakupu Merchu, nagroda w loterii, dodatek do biletu VIP. Inną opcją może być dodanie modelu do wydawnictwa koncertowego, tak jak wcześniej zrobił to Sabaton przy współpracy z Cobi.

Ciekawy, świeży projekt, zaangażowanie zespołu, fanów, muzyków-amatorów sprawiło, że projekt dostał się do finałowego etapu przeglądu Lego Ideas. Mimo że do ogłoszenia zestawów, które wejdą do sprzedaży zostało kilka miesięcy już teraz mam swojego faworyta. Trzymam kciuki za sukces i gratuluję autorowi!

Zdjęcie: ideas.lego.com, amazon.pl, instagram.com, ulagroup.com

Autor: Kacper Popiołek

Więcej newsów i nowości ze świata klocków znajdziecie tutaj.