Polub nas

Trzy średniowieczne zamki LEGO połączone w Twierdzę Sokoła!

Źródło: jordandevries.com

2022 jest świetnym rokiem dla fanów LEGO Castle dzięki triumfalnemu debiutowi 10305 Lion Knights Castle, powrotowi 40567 Leśnej Kryjówki i uroczym małym Rycerzom Żółtego Zamku!

Konstruktor Jordan DeVries połączył trzy średniowieczne zamki w jeden, aby stworzyć Twierdzę Sokoła!

Jordan został zainspirowany wieloma aspektami nowego zamku Rycerzy herbu Lew (o którym pisaliśmy tutaj), takimi jak sprytnie wygięty balkon, rezydencja, która dzieli się na pół – ale osobiście woli bardziej ozdobny, „baśniowy” styl i tak też prezentuje się jego twierdza.

Źródło: jordandevries.com
Źródło: jordandevries.com

Kolory tego modelu współgrają niesamowicie dobrze, a do tego bardzo podoba mi się duża ilość roślin, które nadają przyjazny wygląd. Z drugiej strony przypomina to też nieco walkę natury z murami zamku.

Źródło: jordandevries.com

Podobnie jak w Zamku Rycerzy Herbu Lew najwyższa wieża jest celowo umieszczona pośrodku za główną bramą, co daje jej dodatkową wysokość.

Źródło: jordandevries.com

Podobnie jak Zamek Rycerzy Lwa, Twierdza Sokoła ma wygląd domku dla lalek, z mnóstwem pokoi wewnętrznych wypełnionych życiem.

We wnętrzach znajduje się sala bankietowa, kuchnia, młyn napędzany kołem wodnym, sypialnie, sala tronowa, biblioteka, kuźnia, loch, zbrojownia, stajnie, mikstury i tajne kryjówki.

Źródło: jordandevries.com

To druga próba Jordana na rozbudowę średniowiecznego zamku, koniecznie sprawdź także jego projekt podwójnego średniowiecznego zamku – Black Falcon Knights Castle.

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.