Polub nas

Stadiony, które chcielibyśmy zobaczyć w wersji LEGO

Stadiony w formie ogromnych zestawów to głównie atrakcja dla zagorzałych kibiców danych drużyn. Bardzo specyficzna grupa docelowa, ale mimo wszystko są to konstrukcje, które potrafią zachwycić. W przeszłości otrzymaliśmy już stadiony Realu Madryt, Barcelony i Manchesteru United, a dzisiaj chcielibyśmy przedstawić wam naszą listę kandydatów na potencjalny kolejny klockowy stadion.

Wembley

Stadion Wembley znajdujący się w dzielnicy Londynu o tej samej nazwie to ikoniczne miejsce dla fanów piłki nożnej. Jest to miejsce, w którym reprezentacja Anglii rozgrywa swoje mecze, a także stadion, w którym rozgrywa się finały turniejów takich jak Puchar Anglii bądź Puchar Ligi angielskiej. Jest to jeden z najbardziej kultowych stadionów z bogatą historią. Również finały Ligi Mistrzów miały tutaj swoje miejsce. Dodatkowo Wembley pełni funkcję atrakcji turystycznej dla podróżnych zwiedzających Londyn. Jego odwzorowanie przez grupę LEGO mogłoby być atrakcyjny pomimo panującej szarości wokół obiektu. 

San Siro „Giuseppe Meazza”

Z ponurej Anglii przenosimy się do słonecznych Włoch, a dokładniej do stolicy Lombardii. Na słynnym San Siro swoje mecze rozgrywają takie drużyny jak AC Milan i Inter Mediolan. Historia tego obiektu jest bardzo długa, a także burzliwa i to dosłownie. Jeszcze dwa lata temu mówiło się o tym, że stadion jest nierentowny i widmo wyburzenia ciążyło nad ikonicznym miejscem włoskich kibiców. Na szczęście w zeszłym roku plany wyburzenia zostały zażegnane, a na San Siro wciąż toczą się batalie piłkarskie. Skoro konstrukcja przetrwała to może warto byłoby uhonorować ją stworzeniem klockowego odpowiednika?

Parc des Princes

Park Książąt to stadion PSG, gdzie drużyna z miasta świateł rozgrywa swoje mecze domowe. Historycznie należy zwrócić uwagę na przeróżne imprezy sportowe, które były organizowane na tym obiekcie. Były to mecze mistrzostw świata lub Europy, a także finały chociażby Pucharu UEFA. Jest to konstrukcja schludna o ciekawej bryle, a ze względu na popularność jeszcze obecnie występującego Kyliana Mbappe w drużynie mistrzów Francji to wydanie Parc des Princes w formie klocków mogłoby okazać się udanym ruchem biznesowym ze strony duńskiego producenta.  

Maracanã

Czas opuścić Europę i udać się do Ameryki Południowej. Anglicy wymyślili piłkę nożną, ale to Brazylia jest krajem tej dyscypliny, tak powiedział kiedyś Neymar i faktycznie ciężko z tym argumentować patrząc na to jak społeczność Brazylii podchodzi do futbolu. Jest dla nich jak religia. Stadion Maracanã mieści się w Rio de Janeiro i przez lata był symbolem zmagań piłkarskich na świecie. W 2014 odbył się tam finał mistrzostw świata, w którym Argentyna uległa reprezentacji Niemiec 1-0 po dogrywce. Pomimo, że nie jest to stadion, który bezpośrednio kojarzy się z klubowym gigantem piłkarskim (podobnie jak Wembley) to ze względu na bycie ikoną wśród obiektów sportowych zasługuje na wyróżnienie. 

Wiele innych stadionów połączonych bezpośrednio z rozpoznawalnymi klubami mogłoby również znaleźć się w naszym zestawieniu. Dobrym pomysłem byłoby stworzenie zestawu, który łączyłby wielu kibiców na całym świecie. Anfield, Stamford Bridge czy Allianz Arena również mogłoby okazać się ciekawymi wyborami z uwagi na dużą ilość fanów na świecie poszczególnych drużyn. 

Jakie jest wasze podejście do obecnych wydanych stadionów z LEGO? Chcielibyście zobaczyć jakiś konkretny w przyszłości? 

Autor: Wojciech Lebel

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.