Polub nas

Kamienica Uniwersalna #3 – Sklep muzyczny

W dwóch poprzednich częściach mojego poradnika (Jak zbudować LEGO miasto, Uniwersalna Kamienica pt2) pokazałem Wam jak zbudować szkielet “Uniwersalnej Kamienicy”. Teraz wypadałoby zająć się „wypełnianiem” wnętrza.

Zaczniemy od parteru, który można wykorzystać jako przestrzeń usługową dla wielu różnych lokalów.

Na pierwszy ogień pójdzie sklep muzyczny. Inspiracją do jego stworzenia byłą po części seria Lego Vidiyo, w której do zebrania jest kilka ciekawych figurek wraz z jeszcze ciekawszymi nadrukowanymi płytkami oraz instrumentami, które idealnie nadają się na wyposażenie naszego sklepu. Oczywiście instrumenty można też zgarnąć kupując inne figurki lub osobno. można je nabyć w wyspecjalizowanych sklepach, chociażby na platformie Bricklink

W mojej wersji sklepu wykorzystałem gitary akustyczne, elektryczne, skrzypce i saksofony ale Wy możecie użyć tego co macie w swoich zasobach.

To wyeksponowania instrumentów stworzyłem takie podstawki:

Do ich zbudowania będziecie potrzebować następujące elementy:

Zarówno do sklepu muzycznego, jak i do pozostałych wnętrz, przydają się zestaw Lego Xtra 853921. Znajdziecie tam masę przydatnych naklejek, dzięki którym będziecie mogli ozdobić swoje budynki różnego rodzaju plakatami, szyldami czy znakami.

Jeszcze jedna ważna rzecz. Kolory ścian I podłogi mozecie oczywiście dowolnie mzieniać według Waszego upodobania lub dostępnych klocków.
Instrukcję krok po kroku jak zbudowac sklep muzyczny znajdziecie oczywisćie w filmie poniżej:
https://www.youtube.com/watch?v=zlmkYqb6eZ8