Polub nas

Kamienica uniwersalna #1 | Jak zbudować Lego Miasto

W życiu prawie każdego AFOLa przychodzi taki czas kiedy postanawia zabrać się za zbudowanie własnego Lego Miasta. Wtedy też staje na rozdrożu i zastanawia się, którą ścieżką podążyć.

Pierwsza opcja, uważana przez wielu za najprostszą, polega na budowaniu (a raczej składaniu) miasta z gotowych zestawów. Jeśli ma się odpowiednie fundusze to można zakupić kilka modularów, płytki drogowe i w gruncie rzeczy miasto jest praktycznie gotowe. Dlatego też ta opcja jest uważana za najmniej kreatywną. Nie zrozumcie mnie źle, nic nie mam do takich rodzajów miasta. Wręcz uważam, że prezentują się bardzo fajnie.

Druga opcja, wymaga od nas większego „wkładu własnego”. Chodzi oczywiście o budowanie swojego miasta od podstaw, klocek po klocku. W takich przypadkach koszt budowy makiety potrafi bardzo często przekroczyć koszt zakupu samych modularów. Nagrodą jednak jest ogromna satysfakcja z tego, że miało się wpływ na każdy element swojego miasta. A to czasami bywa bezcenne.

No i jest jeszcze trzeci wariant czyli jak ja to lubię nazywać – mieszaniec. To chyba najpopularniejsza opcja, w której łączymy modulary z własnymi konstrukcjami. Możemy wtedy nacieszyć oko pięknymi zestawami i mieć satysfakcje, że obok stoją nasze własne budynki.

Ja osobiście jestem zwolennikiem tej ostatniej opcji. Co prawda większość budynków w moim mieście była budowana przeze mnie od podstaw ale nie widzę problemu, żeby dzieliły one miejsce razem z zestawami. Przez ostatni rok na moim kanale publikowałem filmy z kolejnymi etapami budowy miasta i sporo osób się mnie o to jak buduję „swoje własne modulary”.

Dlatego też postanowiłem stworzyć serie poradników, w których pokażę techniki, rodzaje klocków oraz moje pomysły, które każdy może zastosować u siebie. Całą serie zaczynam od zmontowania parteru w „Kamienicy Uniwersalnej”. Nazwa wzięła się od idei stworzenia budynku, który można dowolnie modyfikować według własnego uznania. Konstrukcja nie jest za bardzo skomplikowana i każdy bez większych problemów jest w stanie odtworzyć ją u siebie. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że z jednego budynku może powstać warzywniak, sklep dla zwierząt, cukiernia, pizzeria, sklep muzyczny i wiele wiele innych. Wszystko zależy od tego jakich elementów użyjemy.

Więcej poradników dotyczących budowania z LEGO znajdziecie w naszym specjalnym dziale: Poradniki