Polub nas

Recenzja: LEGO 76282 Marvel Rocket i Mały Groot!

Źródło: lego.com

LEGO ostatnio tworzy figurki mniejszych postaci Marvela, takich jak Ja Jestem Groot (76217) i Groot jako Venom (76249), a ich najnowszym dodatkiem do oferty jest Rocket i Mały Groot (76282). Zestaw składa się z 566 elementów i obecnie wyceniony jest na kwotę 289,99 zł.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Minifigurki

Zestaw zawiera ekskluzywną figurkę Małego Groota z filmu Strażnicy Galaktyki Vol. 2, która ma na sobie czerwony strój.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Budowa

Budowanie zaczyna się od tułowia Rocketa, który ma smukły profil, patrząc z boku. Górna część tułowia ma kilka naramienników na zawiasach, które nie utrudniają zbytnio ruchu ramion. Niebieska zbroja wykorzystuje nachylone płytki, aby nadać jej kształt. Pas ma kilka naklejek z detalami.

Ramiona są na przegubach kulowych, podobnie jak nadgarstki. Łokcie wykorzystują tylko płytki klinowe, więc nie mają żadnego ruchu. Dłonie mają klipsy, dzięki którym można bezpiecznie „trzymać” broń, natomiast przedramiona wyglądają na nieco zbyt cienkie.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

W pasie zastosowano zatrzask, dzięki czemu może on obracać się o 360 stopni, ale ma również pewną sztywność, dzięki czemu może pozostać na swoim miejscu. Pas ma kilka kieszeni, które są również szczegółowo opisane naklejkami.

Źródło: lego.com

Obie nogi są na przegubach, dzięki czemu można uzyskać przyzwoitą pozę. Stopy również są na przegubach kulowych, a palce u nóg również mają artykulację za pomocą klipsów.

Źródło: lego.com

Ogon składa się z dwóch różnokolorowych koszy ułożonych w stos z krzakiem na końcu. Nie do końca podoba mi się jego wygląd.

Źródło: lego.com

Głowa jest prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjną częścią całego zestawu. Zacznijmy od tego, że wygląda przerażająco. Używa wielu elementów pazurów do futra po bokach głowy wraz z kilkoma nadrukowanymi elementami dla dodatkowych szczegółów futra. Zakrzywione i nachylone elementy nadają obszarowi oczu podstawową strukturę twarzy. Oczy są nadrukowane i wyglądają tak, jakbyś patrzył w jego duszę. Dolna część ust jest połączona za pomocą klipsów i może otwierać się dość szeroko.

Źródło: lego.com

Wreszcie Rocket ma kilka broni zbudowanych z klocków, po jednej na każdą rękę. W rzeczywistości nie „trzyma” ich palcami, ale są one przypięte i zakryte palcami, więc masz złudzenie, że je trzyma. Jeden z blasterów używa sprężynowego pocisku, ale nie jestem pewien, dlaczego tylko jeden blaster używa tej funkcji zamiast obu.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Podsumowanie

Ogólnie uważam, że zestaw LEGO Rocket i Mały Groot (76282) nie jest zbyt dobry. Po pierwsze, wygląda po prostu przerażająco, zwłaszcza z tą głową. Proporcje wydają się również zaburzone w różnych obszarach, takich jak ramiona i ogon, przy czym ramiona są zbyt chude, a ogon jest po prostu brzydki. Można uzyskać przyzwoitą pozę, ale czuję, że na tym kończą się pozytywy tego zestawu.

Źródło: lego.com

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.