Polub nas

Recenzja: LEGO 75336 Transporter Inkwizytorów Scythe

Źródło: lego.com

LEGO 75336 Transporter Inkwizytorów Scythe to większy z dwóch zestawów LEGO opartych na serialu telewizyjnym Kenobi, który jest dostępny na platformie Disney+ i jest częścią najnowszej fali LEGO Star Wars Lato 2022.

Set przedstawia wyczekiwany powrót Wielkiego Inkwizytora i Piątego Brata w postaci minifigurek, ale poza minifigurkami zestaw zyskał uznanie za elegancki, kanciasty czarny design.

Źródło: lego.com

Seria: Star Wars
Nazwa: Transporter Inkwizytorów Scythe
Ilość elementów: 924
Przedział wiekowy: 9+
Numer katalogowy: 75336
Data premiery: 1 sierpnia 2022 roku
Koszt: 479,99 zł

W prawym dolnym rogu przodu opakowania znajdują się cztery minifigurki, podczas gdy w lewym dolnym rogu znajduje się grafika przedstawiająca pojedynek Obi-Wana z Darthem Vaderem, która również znajdowała się w mniejszym zestawie Kenobiego 75334 Obi-Wan Kenobi kontra Darth Vader, który opisywaliśmy tutaj.

Źródło: lego.com

W zestawie znajdują się cztery minifigurki, z których pierwszą jest Ben Kenobi. Minifigurka ma nową fryzurę, dwustronną głowę, niebieski miecz świetlny i nosi piaskowoniebieską tunikę, która pasuje do jego stroju z Tatooine.

Druga minifigurka to Wielki Inkwizytor. Postać ma nowe nadruki na głowie, tułowiu i nogach, które wyglądają doskonale i są odpowiednio szczegółowe. Wielki Inkwizytor ma również nową czarną pelerynę z jedną dziurą, co ciekawe peleryna jest nieco dłuższa niż nogi minifigurki. Ten nowy projekt peleryny jest również używany w secie 80039 Niebiańskie światy i jest wykonany z bardziej miękkiego materiału przypominającego tkaninę, a sama zbroja naramienna ma z tyłu zaczep na rękojeść miecza świetlnego.

Kolejną postacią w zestawie jest Piąty Brat, której poprzednia wersja została wydana w 2016 roku i osiągnęła wygórowane ceny na rynku wtórnym, więc fani LEGO będą zachwyceni nową wersją.

Minifigurka wygląda znakomicie — ma nowy hełm oraz wspaniałe nowe nadruki głowy i tułowia. Podobnie jak u Wielkiego Inkwizytora, naramiennik Piątego Brata ma z tyłu zaczep do mocowania rękojeści jego czerwonego miecza świetlnego.

Czwarta i ostatnia minifigurka w zestawie to Reva, czyli Trzecia Siostra. Ma ona nowy nadruk na głowie, który moim zdaniem wygląda dobrze oraz prosty, ale elegancki nadruk na tułowiu. Reva nosi wąską, spiętą fryzurę użytą po raz pierwszy na Valkyrie, która moim zdaniem dość wiernie odwzorowuje jej faktyczną fryzurę. Peleryna, którą nosi Trzecia Siostra to węższa peleryna w stylu Mandalorian w kolorze czarnym, ale tym razem wykonana z bardziej miękkiego materiału.

Źródło: lego.com

W zestawie znajdziemy oczywiście do złożenia Transporter Inkwizytorów Scythe, który mierzy około 37 cm długości i wygląda naprawdę elegancko dzięki kanciastej konstrukcji i czarno-czerwonej kolorystyce.

Dwa boczne skrzydła są montowane za pomocą kołków i można je złożyć w trybie lotu. Statek dobrze wygląda w tej pozie i posiada wygodne miejsca do trzymania go w dłoni.

Niestety, do okrętu nie jest dołączona podstawka, więc nie można go ustawi w locie, a jedynie w pozie lądowania.

Przód statku można odchylić, tworząc rampę do wsiadania. Sama rampa nie ma żadnych stabilizatorów, więc nie można pokazać minifigurki ustawionej na samej rampie.

Na spodzie każdego skrzydła zamontowana jest sprężynowa wyrzutnia pocisków. Są one dobrze ukryte, gdy okręt jest w trybie lotu, ale niestety łatwo ją zauważyć w pozie lądowania.

Wszyscy trzej Inkwizytorzy mogą wygodnie siedzieć w środku statku – dwa tylne siedzenia mają nawet dodatkową przestrzeń, aby pomieścić elementy naramienników Wielkiego Inkwizytora i Piątego Brata, a z tyłu znajduje się również schowek na ostrza mieczy świetlnych, dzięki dobremu rozmieszczeniu.

Źródło: lego.com

Cena 479,99 zł może być nieco wysoka, biorąc pod uwagę ostateczny rozmiar modelu, natomiast uwzględniając jakość, wybór minifigurek i względny wzrost cen LEGO na całym świecie, uważam, że cena jest uczciwa.

Zdecydowanie jest to zestaw, który warto kupić, zwłaszcza dla fanów LEGO Star Wars!

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.