Polub nas

LEGO Star Wars 75333 Myśliwiec Jedi Obi-Wana Kenobiego

Źródło: lego.com

Letnie zestawy LEGO Star Wars są już powszechnie dostępne, a niektóre zestawy zyskały uznanie fanów. To pierwsza fala od jakiegoś czasu, która nawiązuje do czasów Wojny Klonów, co bez wątpienia zadowoli fanów prequeli Gwiezdnych Wojen.

Dzisiaj przyjrzymy się najmniejszemu z zestawów letniej fali, który odtwarza scenę z początków Armii Klonów – LEGO Star Wars 75333 Jedi Starfighter Obi-Wana.

Oparty na Gwiezdnych Wojnach część II: Atak Klonów to zestaw składający z 282 częściami i ceną detaliczną 159,99 zł.

Źródło: lego.com

Seria: Star Wars
Nazwa: Myśliwiec Jedi Obi-Wana Kenobiego
Ilość elementów: 282
Przedział wiekowy: 7+
Numer katalogowy: 75333
Data premiery: 1 sierpnia 2022 roku
Koszt: 159,99 zł

Źródło: jaysbrickblog.com
Źródło: jaysbrickblog.com
Źródło: jaysbrickblog.com

Po raz pierwszy dostajemy zestaw z instrukcją obsługi w nowym stylu, który ma znacznie prostszy wzór na okładce. Ten nowy projekt spotyka się z dużą krytyką, zdecydowanie nie jestem nim zachwycony, ale jednocześnie nie przeszkadza mi to tak bardzo – po prostu wygląda trochę tanio.

Źródło: jaysbrickblog.com

Arkusz naklejek, który znajdziemy w środku jest dość duży jak na zestaw w tej cenie.

Źródło: jaysbrickblog.com

Pierwsza minifigurka w zestawie to Obi-Wan Kenobi z Epizodu II, która ma zupełnie nowy nadruk na tułowiu i nogach przedstawiający jego szaty Jedi, co moim zdaniem wygląda świetnie.

Ma standardową fryzurę w stylu Aragorna w kolorze ciemnopomarańczowym, której używa od 2013 roku, ale ma nową dwustronną główkę.

Ta strona ma nadrukowany złoty zestaw słuchawkowy pilota Jedi, szczególnie przydatny, kiedy leci on Starfighterem, ale na odwrocie głowy jest normalny nadruk na twarzy bez zestawu słuchawkowego.

Źródło: jaysbrickblog.com

Tył tułowia ma tylko nadrukowane linie, aby dodać teksturę do jego szat Jedi.

Źródło: jaysbrickblog.com

Obi-Wan ma również swój niezawodny niebieski miecz świetlny i czerwonobrązowy kaptur. Element kaptura to nowy projekt i po raz pierwszy pojawia się w tym kolorze, podczas gdy ostrze miecza świetlnego wykorzystuje nowszy, „mętny” styl półprzezroczystego niebieskiego.

Źródło: jaysbrickblog.com

Druga figurka w zestawie to R4-P17 Astromech Droid (lepiej znany jako R4), który według inwentarza LEGO został zaktualizowany na rok 2022 o nowe nadruki. Przód prezentuje się znakomicie przez dużą ilość detali.

Źródło: jaysbrickblog.com

Niestety tył korpusu R4 jest wciąż bez nadruków, co jest dosyć zaskakujące, ponieważ LEGO wprowadziło druk wsteczny dla droidów astromechanicznych w zestawach Dioramy Gwiezdnych Wojen 2022, więc miałem nadzieję, że uwzględnią go również tutaj, ponieważ bez niego postać wygląda bardzo prosto.

Źródło: jaysbrickblog.com

Ostatnia minifigurka to prawdopodobnie jedna z największych atrakcji zestawu, nasza pierwsza minifigurka Kaminoan — Taun We! Ta figurka ma zupełnie nową głowę z wydłużoną szyją, dzięki której może stać o głowę wyższą niż przeciętna minifigurka. Piaskowe i białe detale są przemieszane w całej części tułowia i spódnicy, co daje dobry efekt.

Źródło: jaysbrickblog.com

Widok z tyłu rysunku pokazuje więcej szczegółów nowej formy głowy, w tym drukowany srebrny pasek na górze, który owija się wokół niej.

Istnieje również nadruk na plecach zarówno na torsie, jak i spódnicy. Niektórzy fani chcieli, aby LEGO używało modeli minilaleczek do reprezentowania chudego ciała Kaminoana, ale myślę, że Taun We była doskonale reprezentowana w postaci minifigurek.

Źródło: jaysbrickblog.com

Myślę, że wybór minifigurek w tym zestawie jest zdecydowanie mocny. Epizod II Obi-Wan i R4-P17 to dobrze wykonane minifigurki, które są dosyć rzadkie, a zdobycie nowego gatunku z Gwiezdnych Wojen (zwłaszcza tak znaczącego jak Kaminoan) to zawsze przyjemność.

Źródło: jaysbrickblog.com
Źródło: jaysbrickblog.com
Źródło: jaysbrickblog.com
Źródło: jaysbrickblog.com

W zestawie znajduje się tylko jedna wersja, czyli tytułowy Myśliwiec Jedi Obi-Wana Kenobiego, w ładnej biało-ciemnoczerwonej kolorystyce.

To już trzeci raz, kiedy fani dostają ten statek w skali minifigurki, a w 2010 roku była też wersja UCS. Na szczęście wygląda całkiem nieźle dzięki sprytnemu wykorzystaniu nowych płytek klinowych wprowadzonych niedawno przez LEGO.

Kokpit chroni przezroczysty, okrągły baldachim, który odchyla się do przodu, dzięki czemu Obi-Wan może pilotować statek siedząc na ceglanym siedzeniu z zagłówkiem i nadrukowanym nachyleniem 1×2 dla elementów sterujących.

Tył statku ma akcenty w kolorze limonkowej zieleni i dwa okrągłe żółte stery strumieniowe 2×2 przymocowane za pomocą kołków Technic. Poza tym uwielbiam sposób, w jaki tylna płetwa jest zbudowana z dwóch płyt 4×4 skierowanych w przeciwne strony – nie jest to nowa technika, ale działa dobrze i jest naprawdę sprytna.

Podczas gdy niektóre modele myśliwców LEGO pozwalają na włożenie całego korpusu astromechanicznego w odpowiednie miejsce, ten projekt składający się tylko z głowic jest dokładnym odwzorowaniem statku z filmu – skrzydła Delta-7 były zbyt cienkie, aby pomieścić pełnego droida astromechanicznego.

Źródło: jaysbrickblog.com

Ogólnie uważam, że ten zestaw jest całkiem niezły. Konstrukcja wygląda dobrze pomimo kilku drobnych wad, a wybór minifigurek jest duży — pierwsza minifigurka LEGO Kaminoana będzie ogromną atrakcją dla fanów Gwiezdnych Wojen.

Figurki Obi-Wana Kenobiego i R4-P17 też są dobrze zrobione, a ten set zapewnia fanom niedrogi sposób na zdobycie Jedi Starfightera pilotowanego przez jednego z najpopularniejszy Jedi.

159,99 zł to również dość rozsądna cena za zestaw Gwiezdnych Wojen w tym rozmiarze oraz

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.