Polub nas

Recenzja: LEGO 71781 Ninjago Starcie Lloyda z Mechem EVO

Źródło: lego.com

Motywu LEGO Ninjago nie mogło zabraknąć również w 2023 roku, a pierwszym zestawem, który będziemy sprawdzać jest Starcie Lloyda z Mechem EVO (71781). Set składa się z 223 elementów
i aktualnie wyceniony jest na koszt 89,99 zł.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

W tym zestawie są tylko dwie minifigurki, Złoty Lloyd i wojownik-szkielet. Ta wersja Złotego Lloyda jest dostępna wyłącznie w tym zestawie. Tułów ma ciemnozieloną zbroję, która kontrastuje z jaśniejszą zielenią reszty minifigurki. Ma dwustronną głowę, która z jednej strony ma zdezorientowany wygląd, a z drugiej wściekły wyraz twarzy. Jego głowę zakrywa maska, która ma nieco jaśniejszy odcień zieleni, co moim zdaniem jest stosunkowo nową kombinacją kolorów w przypadku maski. Dodatkowo wyposażony jest w złoty miecz.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Wojownik-szkielet jest owinięty bandażem w górnej części tułowia z przodu i z tyłu. Dolna część tułowia oraz nogawki posiadają nadruki w postaci srebrnych kolców. Między głową a tułowiem znajduje się pojedynczy naramiennik. Do jego wyposażenia bojowego należą dwa shurikeny zrobione z kości.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Jak na tak mały zestaw, mech Lloyda ma naprawdę przyzwoity rozmiar. Główne kolory dla Lloyda to połączenie złota z zielenią. Na uwagę na pewno zasługuje mobilność mecha za pomocą przegubów kulowych na ramionach, nadgarstkach, nogach i stopach. Na ramionach dodatkowo znajdują się nadrukowane elementy tarczy.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Tułów ma opuszczany kokpit, w którym Lloyd może stanąć. Po bokach kokpitu znajdują się naramienniki na zawiasach. Tuż powyżej znajduje się wydrukowany baner Resilience.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Z tyłu natomiast znajduje się miejsce na skrzydła, ale można je zdjąć, aby przekształcić je w inną broń. Jest to dodatek do dwóch mieczy, które mech już posiada.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

W przypadku mecha Wojownika-szkieleta odczucia z samego budowania są bardzo podobne do mecha Lloyda. Wszystkie stawy używają przegubu kulowego, z wyjątkiem nadgarstków, ponieważ tak naprawdę nie ma rąk, które łączą się z ramionami. Zamiast tego ręce są tylko przedłużeniem obróconego kawałka talerza.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Podobnie jak Lloyd, przód można odchylić, aby umieścić w nim Bone Warriora. Za mechem znajduje się kilka kościanych toporów, a w pobliżu głowy znajduje się klips do kapelusza. Mówiąc o kapeluszu, należy zaznaczyć, że może służyć on również jako tarcza, a broń przypominającą kosę można podzielić na dwie osobne osie.

Źródło: lego.com

Podsumowując LEGO 71781 Ninjago Starcie Lloyda z Mechem EVO to całkiem niezły zestaw oferujący wiele możliwości zabawy. Otrzymujemy bowiem za kwotę 89,99 zł dwa mechy i ekskluzywną minifigurkę ze Złotym Lloydem. Mechy nie są zbyt wyrafinowane i są zgodne z poprzednimi mniejszymi mechami Ninjago, co daje dzieciom możliwość natychmiastowej zabawy, ponieważ ich zbudowanie nie zajmuje zbyt dużo czasu!

Źródło: lego.com

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.