Polub nas

Recenzja: LEGO 21337 Piłkarzyki (Table Football)

Źródło: lego.com

LEGO 21337 Piłkarzyki to ostatni z zestawów przeglądu LEGO Ideas z 2022 roku, który ma na celu zjednoczenie fanów piłki nożnej i LEGO dzięki pomniejszonemu stolikowi do piłkarzyków!

Zaletą zestawu jest możliwość zbudowania dwóch drużyn piłkarskich z niespotykaną dotąd różnorodnością minifigurek (43 różne peruki i 44 różne głowy, dzięki którym można dokładnie spersonalizować swoje drużyny piłkarzyków).

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Jest to dość pokaźny zestaw liczący 2339 elementów, więc zbudowanie zajmie około jednego dnia.

W sumie budowa zajęła mi około 6 godzin i byłem zaskoczony, jak prosta była ta konstrukcja., ponieważ nie ma żadnych naklejek.

Nie ma tu zbyt wielu skomplikowanych technik i jest to bardzo przystępna konfiguracja. Większość technik budowania koncentruje się na wzmocnieniu stołu piłkarskiego, a także na satysfakcjonującym ułożeniu płytek na zewnątrz w celach dekoracyjnych.

Źródło: lego.com

W zestawie znajdziemy aż 22 minifigurki, które możesz zbudować, dzięki czemu skompletujesz 2 pełne 11-osobowe drużyny, pasujące do oryginalnego projektu stołu do piłkarzyków!

Różnorodność jest podstawą tego setu, dostępne są 43 różne peruki i 44 różne główki, po raz pierwszy w całym spektrum odcieni skóry. Jest to godne uwagi, ponieważ jest to pierwszy nielicencjonowany zestaw LEGO bez minifigurek w żółtej skórze, co jest standardem od pierwszego dnia działania firmy.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com
Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Minifigurki obu drużyn mają przyzwoity poziom nadruku z przodu i z tyłu, a także nadruk na nogach. Jest trochę nadruków na nogawkach, co imituje spodenki, skarpetki i buty piłkarskie, ale niestety nie rozciąga się na bok ich nóg.

Zarówno czerwona, jak i niebieska drużyna posiadają „klubowe logo” na piersiach, przy czym niebieski jest klasyczną piłką nożną, a czerwony ma kość do gry.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Jedną z głównych atrakcji zestawu są opcje dokładnego dostosowywania zawarte w pudełku.

Z 43 różnymi perukami i 44 różnymi głowami – z tak ogromną różnorodnością twarzy, jest to naprawdę świetny zestaw startowy, który pozwoli prawie każdemu stworzyć siebie jako minifigurkę LEGO.

Źródło: lego.com

Aby pomieścić 6 graczy, gdy nie grają, zestaw został uzupełniony o stanowisko dla dodatkowych graczy, aby mogli usiąść i kibicować swoim drużynom. Na środku znajduje się nawet mały stojak na trofea, dzięki któremu każda drużyna będzie miała o co zawalczyć!

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com
Źródło: lego.com
Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Tak prezentuje się gotowy stół do piłkarzyków. Jak widać, ostateczny model jest dość mały, ponieważ został zmniejszony do gry 5-osobowej zamiast pełnej 11.

Stół waży ok. 1,6 kg a jego wymiary to: ok. 15 cm wysokości, ok. 41 cm szerokości i ok. 29 cm głębokości, więc nie jest zbyt duży i sprawia wrażenie naprawdę kompaktowego.

Źródło: lego.com

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych rzeczy w tym zestawie był rozmiar, zwłaszcza w porównaniu z oryginalnym projektem LEGO Ideas. Niestety projektanci musieli zmniejszyć rozmiar, ponieważ osie pękały i wyginały się podczas testów.

Teraz, gdy spędziłem trochę czasu z gotowym modelem, myślę, że rozmiar rzeczywiście dobrze pasuje do tego czym jest.

Ta mniejsza obudowa ma o wiele większy sens jako model, który możesz postawić na stół na spotkaniu z przyjaciółmi lub wystarczająco mały, aby wyglądać dość niepozornie, jeśli chcesz umieścić go na biurku, aby rzucić wyzwanie każdemu, kto się pojawi w twoim gabinecie!

Źródło: lego.com

Tak prezentuje się piłka do gry w porównaniu z minifigurką.

Źródło: lego.com

Stosunkowo łatwo jest przymocować minifigurki do drążków, a podczas samej gry trzymają się całkiem dobrze.

Pomimo dość solidnych rozgrywek, żadne minifigurki, ani akcesoria nie odpadały, co jest świetnym znakiem i świadectwem stabilności całego projektu.

Źródło: lego.com

Jeśli grałeś dużo w piłkarzyki w swoim życiu, natychmiast zorientujesz się, że brzmi to jak stół do piłkarzyków. Największe wrażenie zrobił na mnie dźwięk, jaki wydaje piłka, gdy upuścisz ją na boisko, a także bardzo satysfakcjonujące, gdy zdobędziesz niesamowitego gola i usłyszysz, jak uderza w tył bramki.

Nie jest to metaliczny odgłos prawdziwego stołu do piłkarzyków, ale jest blisko.

Źródło: lego.com

LEGO 21337 Piłkarzyki absolutnie spełnia wymagania, dostarczając zbudowany z klocków stół do piłkarzyków LEGO, który działa wyjątkowo dobrze.

Pomimo zmniejszonej skali, ostateczny model nie traci na możliwościach zabawy, zwłaszcza gdy zaczynasz odkrywać, że wszystkie funkcje, fizyka i mechanika działają zgodnie z oczekiwaniami.

Rozumiem niektóre negatywne nastroje związane z ostatecznym modelem, który nie jest stołem zgłoszonym przez projektanta, ale naprawdę ważne jest, aby wiedzieć, że jego projekt został wyprodukowany cyfrowo, a więc z powodu ograniczeń dotyczących siły elementów, po prostu nie dało się przełożyć jego zamysłu na niezawodny i działający stół do piłkarzyków.

Myślę, że skala i rozmiar sprawdzają się dobrze w tym przypadku, ponieważ nie zajmują dużo miejsca i są wystarczająco małe, aby można je było przenieść z ekspozycji/magazynu na otwarte obszary, podobnie jak gra planszowa.

Jest to również dobry rozmiar, aby można go było umieścić na biurku/biurku roboczym i mieć w pracy krótkie partie piłkarzyków. Gdyby to był rozmiar oryginalnego projektu, byłby po prostu zbyt duży i nieporęczny, więc będę tutaj nieco przekorny i zajmę stanowisko, że zmniejszenie zestawu było absolutnie właściwym wyborem ze strony zespołu.

Minifigurki są dla mnie punktem kulminacyjnym zestawu i naprawdę nadają mu pewnego charakteru
jak i potencjału do zabawy w personalizowanie minifigurek. LEGO mogło pójść na skróty i po prostu dać nam czerwone lub białe monochromatyczne figurki lub trzymać się standardowego żółtego, ale oferowanie tak wielu różnych opcji głów i peruk jest bezprecedensowe.

Pod względem funkcjonalności znacznie lepiej byłoby kupić prawdziwy stół do piłkarzyków.

Źródło: lego.com

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.