Polub nas

Pierwszy przegląd LEGO IDEAS 2022

Na stronie LEGO Ideas właśnie pojawiły się informacje o 4 zatwierdzonych przez LEGO fanowskich projektach, które trafią do produkcji i zostaną wydane jako zestawy.
Po raz pierwszy mamy wśród nich model autorstwa polaka: Jana Woźnicy. Zaczniemy więc prezentację właśnie od tego modelu.

TALES OF THE SPACE AGE (Opowieści z epoki kosmosu)

Zaprojektował on serię 3 ozdób w tematyce kosmosu. Są one proste, lecz bardzo estetyczne i po prostu ciekawe. Dowodzi on, że nie potrzeba wcale wielkiej ilości klocków, by modele musiały zachwycać.
Co ważne, będzie to prawdopodobnie także jeden z najmniejszych (a także najtańszych) zestawów z serii Ideas w dziejach. Co ciekawe, projekt ten będziecie mogli zobaczyć na żywo już w dniach 28-30 października na Targach Hobby w Poznaniu!

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Janie,  zapoznajcie się z jego wywiadem klubowym z okazji 10K głosów.


źródło: LEGO IDEAS

LEGO Insekty

Kolejnym projektem który zakwalifikował się do fazy produkcji, jest projekt Insektów, wykonany przez José Maríe (aka hachiroku24). 

Jest to zestaw 5 różnych owadów z różnych zakątków świata. Dzięki swym barwom, oraz oddaniu kształtów, na pierwszy rzut oka trudno dostrzec, że są zrobione z klocków.

Wywiad z José Maríi z okazji 10K głosów, znajdziecie Tutaj.

źródło: LEGO IDEAS

THE ORIENT EXPRESS – Pierwszy pociąg w serii Ideas

Zaprojektowany został przez Thomasa Lajona (aka LEt.sGO). Projekt ten przedstawia jeden z najsłynniejszych pociągów świata – ociekający elegancją i luksusem Orient Express. Co prawda nie wiemy jeszcze czy zostanie on przerobiony przez LEGO na pasujący do systemu pociągów, czy też zostanie powiększony jak Hogwart Express, ale pozostaje mieć nadzieję na to pierwsze.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Thomasie,  zapoznaj się z jego wywiadem klubowym z okazji 10K głosów .


źródło: LEGO IDEAS

POLAROID ONESTEP SX-70

Ostatnim, czwartym projektem jest Polaroid OneStep SX-70 zaprojektowany przez Marca (aka Minibrick Productions).

Wykorzystując swoje doświadczenie w inżynierii mechanicznej, Marc nie tylko sprawił, że ten aparat wygląda niemal identycznie jak oryginał, ale także dodał mechanizm, która naśladuje wywoływanie filmu podczas wysuwania się z aparatu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Marcu, zapoznaj się z jego wywiadem klubowym z okazji10K głosów.


źródło: LEGO IDEAS

Wszystkie pozostałe projekty z 1 Przeglądu 2022 Ideas.