Polub nas

Recenzja: LEGO 10976 Duplo Piernikowy domek Świętego Mikołaja

Źródło: lego.com

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia skierowały moją uwagę na nowy zestaw LEGO Duplo 10976 Piernikowy domek Świętego Mikołaja, ponieważ nie codziennie dostajemy świąteczny zestaw Duplo (ostatni to 10837 Zimowe Święto Mikołaja w 2017 r. ), więc jest to dość szczególna okazja.

Jeśli masz małe dzieci, jest to idealny mały zestaw świąteczny, który jest odpowiedni dla dzieci w wieku od 2 lat.

Oto krótka recenzja prezentująca zawartość 10976 Domku z piernika Świętego Mikołaja!

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Zestaw został zaprojektowany, aby pomóc młodszym dzieciom w nauce poprzez zabawę, a zarazem set jest poręczną zabawką, która pomoże im poznać tradycje świąteczne, takie jak odwiedzanie Świętego Mikołaja z prezentami.

Źródło: lego.com

W zestawie znajdują się 3 figurki Duplo i wszystkie są ubrane w urocze świąteczne ubrania!

Źródło: lego.com

Przyjrzyjmy się bliżej figurkom Duplo chłopca i dziewczynki – chłopiec ma niebieską czapkę i renifera
na czerwonym swetrze, dziewczynka natomiast ma na sobie sweter w płatki śniegu.

Źródło: lego.com

Otrzymujemy również figurkę Mikołaja, która jest główną atrakcją zestawu. Podoba mi się nadruk na jego tułowiu, a także odlewany kapelusz.

Źródło: lego.com

Mikołajowi nie mogło oczywiście zabraknąć worka wypełnionego prezentami. To naprawdę niezwykła, grudkowata, jasnobrązowa cegła Duplo.

Źródło: lego.com

Jedną z największych zalet Duplo jest to, że wszystkie klocki są z nadrukami, a prezenty mają jednostronny nadruk z kokardkami i papierem do pakowania.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Jest też ten uroczy kubek z nadrukiem lokomotywy i sercami wyskakującymi z komina.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Tak prezentuje się ukończony domek z piernika, który co dziwne jak na zestaw Duplo, nie jest najbardziej stabilny i sztywny. Jak każdy zestaw Duplo, ma naprawdę prostą konstrukcję z jedną główną ścianą/fasadą.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Ponieważ ma to być domek z piernika, na ścianach są również plamy brązu, a na górnym łuku znajdują się wzory z piernika pokryte białym lukrem.

Źródło: lego.com

Oba okna również się otwierają, dając konstrukcji pewną grywalność.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Jeśli chodzi o prosty sezonowy zestaw Duplo, naprawdę podobał mi się co nie jest zbyt powszechne w przypadku motywu Duplo.

Istnieje wiele grywalnych i użytecznych elementów świątecznych zaczynając od choinki, przez prezenty, po figurkę Świętego Mikołaja, która stanowi świetny zestaw do zabawy, zwłaszcza jeśli masz bardzo małe dzieci.

Będąc zestawem o tematyce świątecznej, jest to również świetne narzędzie edukacyjne, które sprawi, że dzieci będą podekscytowane świętami Bożego Narodzenia, prezentami i Mikołajem.

Jeśli szukasz fajnego świątecznego prezentu dla dwulatka lub chcesz podarować swoim maluchom coś świątecznego z Duplo, jest to zestaw godny polecenia.

Seria: Duplo
Nazwa: Piernikowy domek Świętego Mikołaja
Ilość elementów: 50
Przedział wiekowy: 9+
Numer katalogowy: 10976
Data premiery: 1 września 2022 roku
Koszt: 149,99 zł

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.