Polub nas

LEGO buduje fabrykę w Wietnamie o wartości 1 miliarda USD!

Źródło: lego.com

LEGO ogłosiło rozpoczęcie prac nad nową fabryką o wartości 1 miliarda dolarów w prowincji Binh Duong w Wietnamie!

Fabryka ma być najbardziej zrównoważoną fabryką w ich portfolio i będzie szóstą w Azji, która będzie wspierać wzrost w regionie.

Co ciekawe, projekt fabryki inspirowany jest lokalnymi konstrukcjami LEGO dla dzieci.

GRUPA LEGO WKRACZA NOWĄ FABRYKĘ W WIETNAM O WYSOKOŚCI 1 MILIARDA USD

• Ceremonia, w której uczestniczyli Jego Królewska Wysokość Książę Koronny Danii Frederik oraz Jego Ekscelencja, Wicepremier Wietnamu Pham Binh Minh.

• Szósta fabryka firmy na świecie i druga w Azji będzie wspierać wzrost w regionie.

• Obiekt został zaprojektowany tak, aby był jak dotąd najbardziej zrównoważonym rozwiązaniem firmy.

• Fabryczny projekt inspirowany lokalnymi konstrukcjami LEGO dla dzieci.

• Firma przeznacza 150 000 USD na wsparcie potrzebującym dzieciom.

Billund, 3 listopada 2022: Grupa LEGO świętowała dziś budowę swojej nowej fabryki wartej
1 miliard dolarów w prowincji Binh Duong w Wietnamie, graniczącej od południa z Ho Chi Minh City.

Jest to największa inwestycja jakiejkolwiek duńskiej firmy w Wietnamie i część strategii firmy polegającej na rozbudowie sieci łańcucha dostaw w celu wspierania długoterminowego wzrostu
i lokalizacji zakładów produkcyjnych w pobliżu głównych rynków.

W przełomowym wydarzeniu wzięli udział Jego Królewska Wysokość Książę Koronny Danii Frederik i Jego Ekscelencja, Stały Wicepremier Wietnamu Pham Binh Minh, Dyrektor Generalny Grupy LEGO Niels B. Christiansen, Dyrektor Operacyjny Grupy LEGO Carsten Rasmussen, urzędnicy krajowi i prowincjonalni , a także partnerów biznesowych i społecznych.

Niels B. Christiansen, dyrektor generalny Grupy LEGO powiedział: „Dzisiaj to dla nas ważny kamień milowy, ponieważ świętujemy budowę w naszej szóstej fabryce na świecie i pierwszym zakładzie neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla.Nie tylko pozwoli nam to dotrzeć do jeszcze większej liczby dzieci poprzez naukę poprzez zabawę i zapewni długoterminowy wzrost w regionie Azji i Pacyfiku, ale także umożliwi nam szybkie dostosowanie się i reagowanie na zmiany w popycie konsumentów”.

„Jesteśmy wdzięczni za wszelkie wsparcie, jakie otrzymaliśmy, aby zrealizować nasze ambicje produkcyjne i czekamy na współpracę z władzami i partnerami w celu budowy naszej fabryki i wywarcia pozytywnego wpływu na lokalną gospodarkę i społeczność”.

Miejsce pracy sprzyjające integracji technologicznej i innowacyjnej

Na 44-hektarowym terenie o wielkości 62 boisk piłkarskich wykorzystana zostanie najnowocześniejsza technologia do formowania, przetwarzania i pakowania produktów LEGO®. Produkcja ma rozpocząć się w 2024 roku, a wykwalifikowani pracownicy lokalni przeszkoleni do obsługi zaawansowanego technologicznie sprzętu zapewniają wykonanie każdej cegły
z dokładnością do 1/10 szerokości włosa.W ciągu najbliższych 15 lat fabryka zatrudni 4000 osób.Grupa LEGO jest zaangażowana w zapewnianie różnorodnych i integracyjnych miejsc pracy, w których każdy czuje się mile widziany, a nowa fabryka nie będzie się różnić.Znajdą się w nim sale odnowy biologicznej i modlitewne, znaki informacyjne w alfabecie Braille’a i będą dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich.

Najbardziej zrównoważona fabryka do tej pory

Fabryka została zaprojektowana jako pierwszy obiekt Grupy LEGO, który jest neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla – i jak dotąd najbardziej ekologiczny.Będzie on wyposażony
w panele słoneczne na dachu, a na sąsiedniej działce zostanie zbudowana farma fotowoltaiczna, która w sumie będzie odpowiadać całkowitemu rocznemu zapotrzebowaniu na energię w miejscu.

Będzie również wykorzystywał najnowsze energooszczędne urządzenia produkcyjne i zostanie skonstruowany tak, aby spełniał minimalny standard LEED Gold – uznawany na całym świecie certyfikat zielonego budynku. Wysiłki te przyczynią się do realizacji celu firmy polegającego na zmniejszeniu bezwzględnej emisji dwutlenku węgla o 37 procent do 2032 r. (w porównaniu
z 2019 r.).

Fabryczny design inspirowany kreatywnością dzieci

Kierując się przekonaniem, że wzorem do naśladowania dla Grupy LEGO są dzieci, aspekty projektowania fabryki będą inspirowane pomysłami miejscowych dzieciaków. Ponad 40 dzieci
ze szkoły podstawowej w Hoi Nghia wzięło udział w warsztatach „Build the Change”, podczas których z klocków LEGO tworzyli pomysły dla pracowników fabryki i przestrzenie zabaw.
Ich pomysły sięgały od ogrodów wypełnionych lokalnymi roślinami po zabawne place zabaw składające się z kolejki górskiej, akwarium i stadionu piłkarskiego, którymi część dzieci podzieliła się z gośćmi podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego.

Na początku budowy Grupa LEGO współpracuje z samorządem lokalnym, organizacjami społecznymi, organizacjami pozarządowymi i organizacjami charytatywnymi, aby zapewnić dzieciom w Wietnamie większe możliwości uczenia się poprzez zabawę.

Jako integralna część społeczności, firma przeznaczy 150 000 USD przed końcem tego roku,
aby zaoferować dzieciom w okolicy i poza nią więcej możliwości uczenia się przez zabawę w ramach partnerstw, w tym Save the Children Vietnam i Blue Dragon Children’s Foundation.

Fundacja LEGO obiecała 4 miliony dolarów w 2019 roku programowi VVOB iPlay w Wietnamie
na czteroletnie partnerstwo mające na celu wprowadzenie nauczycieli do nauki poprzez zabawę.

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.