Polub nas

Recenzja: LEGO 10780 Disney – Miki i przyjaciele – obrońcy zamku

Źródło: lego.com

To był dobry rok dla serii LEGO Castles, ale jednym z zestawów, który jak sądzę wielu przeoczyło w tym roku był set LEGO 10780 Miki i przyjaciele – obrońcy zamku – mały, ale uroczy zestaw Disneya!

Jest przeznaczony przede wszystkim dla młodszych budowniczych w wieku 4+, ale jeśli lubisz Disneya i lubisz zamki to nic nie stoi na przeszkodzie, ponieważ zestaw zawiera również najsolidniejszy zestaw minifigurek w tym roku!

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Dostępne są 4 broszury z instrukcjami, co oznacza, że ​​możesz łatwo podzielić się budową z dzieckiem lub poprosić dzieci, aby podzieliły budowanie obiektów między sobą.

Źródło: lego.com

Kroki są bardzo proste, dzięki czemu dzieci nie zgubią się podczas budowania, chociaż jak zwykle delikatny nadzór nie zaszkodzi.

Źródło: lego.com

Dla mnie punktem kulminacyjnym zestawu jest zestaw minifigurek, w którym znajdują się cztery największe nazwiska Disneya, Myszka Minnie i Myszka Miki oraz Kaczor Donald i Daisy przebrani w stroje średniowieczne/zamkowe.

To zabawne i interesujące podejście do tych postaci Disneya, a byłem szczególnie pod wrażeniem, że mamy nawet specjalnie uformowane głowy dla Mickeya i Donalda z hełmem i czapką Błazna, które są z nimi połączone, podnosząc ich wartość wizualną.

Źródło: lego.com

Tak prezentuje się Myszka Miki i Minnie. Mickey służy jako rycerz i ma zbroję wydrukowaną na jego torsie oraz złotą koronę na jego napierśniku.

Minnie jest różowa i jako wojownicza księżniczka dzierżąca łuk.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Hełm Mickeya, który jest połączony z jego głową posiada nawet jego charakterystyczne okrągłe uszy wystające z nich i jest naprawdę imponujący.

Źródło: lego.com

Tak prezentuje się Kaczor Donald i Daisy, którzy wcielają się odpowiednio w role Nadwornego Błazna i Wróżki. Donald jest traktowany tak samo jak Mickey, ze swoją czerwono-niebieską czapką Błazna wtopioną w głowę, i dodam, że jego dziwaczny wyraz twarzy też jest naprawdę zabawny.

Daisy jest o wiele bardziej stonowana, z lawendowym torsem i spódniczką z tkaniny, a także różową różdżką.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Minifigurki są wspaniałe i były dla mnie główną atrakcją, która przesądziła o tym aby zdobyć ten zestaw. Uwielbiam średniowieczny spin, który wprowadził tutaj LEGO, i chciałbym zobaczyć więcej takich setów z kultowymi postaciami Disneya.

Źródło: lego.com

Tak wygląda ukończona konstrukcja, która jest przyzwoitych rozmiarów jak na zestaw 4+. Zestaw jest wypełniony mnóstwem zabawnych elementów do gry dla dzieci.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Nie mógłby to być zestaw Castle LEGO bez konia i powozu. W zestawie znajduje się prosty zestaw, a także koryto do karmienia wraz z marchewką i szczotką do wyczesywania.

Źródło: lego.com

Kiedy nasz zamek zostanie oblężony, do jego obrony mamy do dyspozycji katapultę dyni! Wystarczy wcisnąć palcami czerwony przycisk, aby wyrzucić dynie w powietrze.

Źródło: lego.com

A czym byłby średniowieczny zestaw LEGO bez smoka strzegącego skarbu? Jest mała skalista enklawa, pokryta liśćmi, w której kryje się skrzynia ze skarbami.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Po pokonaniu smoka Mickey i przyjaciele pomagają sobie z łupami zawartymi w skrzyni skarbów!

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com
Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Tak prezentuje się zamek z przodu oraz wewnątrz.

Źródło: lego.com

W zamku znajduje mała kuchnia, w której znajduje się patelnia, kosz chleba i piekarnik do robienia chleba. Przydatna przy długotrwałych oblężeniach, gdzie trudno jest zdobyć zapasy.

Źródło: lego.com

Na środku jest długi stół bankietowy, 2 złote puchary i czerwony tron. Po drugiej stronie jest łóżko, a także kilka drobnych akcesoriów, takich jak latarnia i klucze.

Ogólnie rzecz biorąc, nic nadzwyczajnego, ale w tej fasadzie zamku jest wiele stref, które dzieci będą wykorzystywać do odgrywania ról lub kreatywnego opowiadania historii.

Źródło: lego.com

Jeśli lubisz Disneya oraz serie LEGO Castle, zestaw 10780 Mickey and Friends Castle Defenders ma wiele do pokochania. Jest to zestaw LEGO Castle z charakterystycznym dla Disneya smakiem, który jest całkiem fajny, ponieważ przenosi Mickey and Friends w różne miejsca, wtłaczając świeże powietrze w motywy i postacie.

Minifigurki są absolutnie zachwycające, a Sir Mickey Mouse i Donald Błazen kradną show, dzięki szczegółowym nowym formom głowy, które mają połączone z nimi nakrycia głowy.

Seria: Disney
Nazwa: Miki i przyjaciele – obrońcy zamku
Ilość elementów: 215
Przedział wiekowy: 4+
Numer katalogowy: 10780
Data premiery: 1 czerwca 2022 roku
Koszt: 229,99 zł

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.