Polub nas

Premiera zestawu Lego Ideas 21336 The Office!

Lego kontynuuje swój trend polegający na odtwarzaniu znanych seriali w klockowej formie, po zestawach z „Friends”, „Big Bang Theory” i „Seinfeld” tym raz dostajemy chyba najbardziej znaną i lubianą lokalizację serialową, wprost z niepozornego miasteczka w Pensylwanii. The Office (pl. Biuro) nareszcie dołączyło do klockowego świata wraz z nowym zestawem z serii Lego Ideas 21336!


Rozkład biura Dunder Mifflin zna na pamięć każdy fan serialu, zatem designerzy Lego widzieli, że muszą stanąć na wysokości zadania – patrząc na efekt końcowy trzeba uznać, że wyszło im to znakomicie!

Zestaw został oparty na podstawie projektu autorstwa Jaijai Lewisa, marketingowca z Nowego Jorku, który pracował nad różnymi wersjami tego modelu od 2014 roku.

Większość elementów biura jaki znamy z serialu zostało idealnie odwzorowane – sekretariat, sala konferencyjna, dział sprzedaży i oczywiście gabinet Micheala. Niestety w zestawie pozostają pewne braki – głównie dział księgowości, biurka Ryana, Kelly, Tobiego, Meredith oraz Creeda ale biorąc pod uwagę przedział cenowy tego zestawu, jest to zrozumiałe.

źródło: Lego.comSkupiając się na tym co dostajemy w zestawie, możemy dostrzec sporo easter eggów i smaczków poukrywanych w całym biurze. Najbardziej rzucającym się w oczy jest oczywiście zszywać w galarecie ale poza tym czujne oko dostrzeże miniaturowego Homera Simpsona, schowanego kota Angeli o imieniu Garbage, ukryte bronie Dwighta, palący się kosz na śmieci, imbryczek Jima, schemat piramidy finansowej, ekran z logo DVD oraz legendarne chilli Kevina.

Jednak najciekawszym elementem całego zestawu jest bez wątpienia gabinet najlepszego szefa na świecie – Micheala Scotta. Gabinet może być wysuwany i eksponowany niezależnie od reszty zestawu. W środku czekają nas kolejne smaczki w postaci: scenariusza do filmu Michaela „Threat Level Midnight”, złoty bilet na darmowy papier inspirowany Willy Wonką, złota figurka Dundie oraz kubek z napisem jakiego nie trzeba nikomu przedstawiać 🙂

Biuro składa się z 1164 elementów i mierzy 30 cm długości i 25 szerokości. Cena katalogowa to: 569,99 zł. W zestawie znajdziemy 15 figurek głównych bohaterów: Michaela, Dwighta, Jima, Pam, Ryana, Angelę, Oscara, Kevina, Stanleya, Kelly, Phyllis, Meredith, Creeda, Tobiego i Darryla oraz kota Angeli – Garbage. Każda figurka posiada specjalne akcesoria z kojarzona jest dana postać, a 12 figurek posiada podwójne wyrazy twarzy.

źródło: Lego.comPremiera już 1 października 2022r. ! W międzyczasie warto puścić kolejną powtórkę serialu – tak dla zasady 😉