Polub nas

Mario Kart w LEGO? Tak i to już w przyszłym roku!

Niedawno informowaliśmy, że reedycję otrzymają startery do LEGO Mario. Jest to dobra wiadomość, ponieważ pojawiały się plotki, że seria będzie wygaszana. Okazało się, że grupa LEGO ma inne plany i oprócz wznowienia starterów zapowiedziała także LEGO Mario Kart na 2025 rok!

10 marca obchodziliśmy Mar10 Day! Duński producent zapowiedział wtedy w swoim specjalnie dedykowanym materiale nowe zestawy kompatybilne z dotychczasową linią LEGO Mario. Na sam koniec zostawili jednak wielką nowość. W krótkiej animacji ukazali zapowiedź nadchodzących konstrukcji  na bazie Mario Kart. 

Co prawda dokładna premiera nie jest znana, ponieważ grupa LEGO zostawiła nam tylko wieści o 2025 roku. Biorąc jednak pod uwagę, że zdecydowali się na tak szybką zapowiedź to możemy domniemywać, że zestawy nawiązujące do kultowych gier wyścigowych pojawią się szybciej niż później. Być może nawet już od 1 stycznia! 

Pozostaje nam czekać na konkrety, a także formę jaką przybiorą produkty związane z tą licencją. Ciekawi nas czy otrzymamy mniejsze pojazdy wraz z postaciami, które będziemy umieszczać na większych torach budowanych z klocków czy może większe modele fantazyjnych bolidów bez konkretnych powierzchni do wyścigów. Podzielcie się koniecznie swoimi oczekiwaniami dotyczącymi LEGO Mario Kart! 

Autor: Wojciech Lebel

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.