fbpx
LEGO® Technic™ Ferrari Daytona SP3

LEGO® Technic™ Ferrari Daytona SP3

24 maja, 2022 0

Właśnie dostaliśmy oficjalne informacje o najnowszym modelu z serii TECHNIC – Ferrari Daytona SP3 (42143). Jest na co popatrzeć.

źródło: materiały prasowe LEGO

Opis techniczny zestawu:

LEGO® Technic™ Ferrari Daytona SP3 (42143)

Wiek: 18+

Liczba elementów: 3,778

Cena: 1 899,99 zł 

Model po złożeniu ma ponad 14 cm wysokości, 59 cm długości i 25 cm szerokości.

Będzie on dostępny w sprzedaży od 1 czerwca 2022 r. wyłącznie w sklepach LEGO, natomiast w pozostałych punktach sprzedaży pojawi się od 1 sierpnia br.

źródło: materiały prasowe LEGO

Co ciekawe, marki Ferrari i Grupa LEGO umożliwiły wgląd za kulisy powstawania modelu w ekskluzywnej książce. Zawiera ona wywiady z projektantami Grupy LEGO i Ferrari, a także z Kjeldem Kirkiem Kristiansenem, który opowiedział, dlaczego ten model tak wiele dla niego znaczy. Książka LEGO Technic Daytona SP3, The Sense of Perfection będzie dostępna wyłącznie w serwisie LEGO.com od 1 czerwca 2022 r. w ekskluzywnym nakładzie 5000 egzemplarzy. Więcej o samej książce znajdziecie pod tym linkiem: https://www.lego.com/pl-pl/categories/adults-welcome/article/ferrari-daytona-the-sense-of-perfection-book

źródło: materiały prasowe LEGO

Oprócz książki, nowi właściciele tego zestawu otrzymają dostęp do wyjątkowych nagród VIP na stronie LEGO.
https://www.lego.com/pl-pl/vip-legotechnicferrari

źródło: materiały prasowe LEGO

Warszawa, 24 maja 2022 r.: Miłośnicy supersamochodów mogą teraz zasiąść za kierownicą najnowszego arcydzieła Ferrari w nowym zestawie LEGO® Technic™ Ferrari Daytona SP3. Model składający się z 3778 elementów jest pełen detali i funkcji, które ucieleśniają kunszt inżynierski oraz elegancki design tej niezrównanej sportowej wyścigówki. Aby uchwycić ducha wyścigów, który jest sercem marki Ferrari, nowy model LEGO Technic w skali 1:8 posiada 8-biegową sekwencyjną skrzynię biegów ze skrzynią łopatkową, silnik V12 z ruchomymi tłokami i efektowne srebrne lakierowane felgi.

żródło: materiały prasowe LEGO

Fani mogą jeszcze lepiej poczuć sportowe emocje odtwarzając ten elegancki wygląd i smukłą aerodynamikę Ferrari Daytona SP3 podczas budowania tego modelu.

źródło: materiały prasowe LEGO

Dzięki parze otwieranych drzwi motylkowych budujący może odsłonić luksusowe wnętrze z doskonale odtworzonym kokpitem i logotypem marki. To czwarty model z serii LEGO Technic Ultimate Car Concept. Model po złożeniu ma ponad 14 cm wysokości, 59 cm długości i 25 cm szerokości. Dumni właściciele mogą lepiej poznać konstrukcję swojego Ferrari wchodząc na stronę www.LEGO.com/Ferrari-Daytona-SP3, gdzie znajdą ekskluzywne materiały.

źródło: materiały prasowe LEGO

Niels B. Christiansen, dyrektor generalny grupy LEGO, tak opowiada o produkcie: „Ten model jest świadectwem dążenia do doskonałości, które leży u podstaw etosu Ferrari i Grupy LEGO. W projekcie nie pominięto żadnego szczegółu, a ja, jako osoba z wykształceniem inżynierskim, jestem zdumiony dbałością o szczegóły i precyzją wykonania modelu w tak małej skali. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy współpracować z Ferrari i pomóc fanom w spełnieniu ich marzeń o zbudowaniu tego wyjątkowego przykładu wyścigowej doskonałości.”

Więcej nowości z serii Technic, oraz innych znajdziecie w tym artykule:

Podoba wam się ten zestaw?

Dodaj komentarz
pl_PLPolish