Polub nas

LEGO Ideas Motorized Lighthouse 21335 nadchodzi!

Właśnie pojawiły się oficjalne zdjęcia nowego zestawu LEGO Ideas – Motorized Lighthouse 21335!
Model, który otrzymamy, różni się znacząco od pierwowzoru stworzonego przez fana.

Latarnia
Projekt Fana (źródło: ideas.lego.com)


Największą zmianą jest skala, projekt fana był prezentowany razem z nanofigurkami, natomiast gotowy produkt Lego został stworzony w skali kompatybilnej ze standardowymi minifigami.


Całość konstrukcji jest osadzona na standardowym baseplate 32×32 w kolorze ciemnoniebieskim.
Latarnia posiada kilka poziomów, każdy z nich jest połączony z kolejnym drabinką, umożliwiającą wspięcie się na sam szczyt.


Przeszklenie latarni zostało wykonane w bardzo ciekawy sposób, za pomocą przezroczystych elementów stosowanych przez Lego głównie do budowy harmonijkowych drzwi garażowych. Latarnia umiejscowiona jest na skalistym terenie, i wbudowana jest w dom latarnika.

W domostwie możemy znaleźć między innymi mały kącik do przygotowywania posiłków, wraz z potrzebnymi akcesoriami kuchennymi oraz małą kuchenką.

W zestawie otrzymujemy dwie minifigurki, latarnika, oraz rybaczki, której środkiem transportu jest łódka po raz pierwszy występującą w kolorze białym. Znajdziemy w nim również figurkę mewy i kota.
Tak samo jak w oryginalnym projekcie zestaw posiada oświetlenie i silnik, umożliwiający uruchomienie lampy i wózka obrotowego pod nią, tak jak ma to miejsce w prawdziwych latarniach morskich.

Liczba elementów: 2065, Cena: 1399.99zł

Data premiery: 1.09.2022