Polub nas

Lego i Nintendo – współpraca, której owocem jest ogromna ilość zestawów

Co jakiś czas otrzymujemy zestawy, które są na licencji znanych gier. To co jednak wyróżnia się najbardziej to zestawy na licencjach gier z Nintendo. Jakiś czas temu oficjalnie zostały zaprezentowane zestawy z Animal Crossing. Sympatyczne zwierzaczki zawitają do nas w przyszłym roku, ale grupa LEGO bierze na warsztat coraz to większą ilość produkcji kojarzonych z japońską konsolą. 

Źródło: lego.com

Oprócz zestawu z serii Icons, który przedstawia retro konsolę Nintendo, to co najbardziej rzuca się w oczy z portfolio duńskiego producenta to LEGO Super Mario. Obecnie mówi się o wygaszaniu tej serii, ale od 2020 roku nieprzerwanie byliśmy zasypywani setami z gry o hydrauliku. Rewolucyjne i pomysłowe zestawy pozwalające tworzyć nam własne plansze okazały się strzałem w dziesiątkę jeżeli chodzi o zabawę dla najmłodszych. 

Mario to jednak marka, która łączy pokolenia. Gra ma wielu starszych fanów i tutaj grupa LEGO nie zawiodła oczekiwań starszej grupy wiekowej. Ogromny pytajnik, z którego wychodzą różne mini światy, zawierające ciekawe znajdźki i smaczki dla znawców przygód wąsacza to zdecydowanie idealny zestaw dla osób, które oczekiwały od Lego Mario czegoś poważniejszego. Dodatkowo ta grupa może zainteresować się ogromnym Bowserem (71441) lub nowym kwiatem pirania (71426).

Źródło: lego.com 

Ogromna ekspansja marki Mario została więc skierowana do wszystkich odbiorców. Wątpię żeby podobno los spotkał Animal Crossing, które pomimo, że jest ogrywane na konsoli przez dorosłych nie ma aż takiego potencjału na zestawy dla starszych. Być może jednak zostaniemy czymś zaskoczeni. 

Tak jak zostaliśmy zaskoczeni tegorocznym ogromnym wyciekiem informacji, które zdradzały nam nadchodzące zestawy na ten i przyszły rok. Wśród nich był jeden zestaw z The Legend Of Zelda, czyli kolejną ikoniczną grą na konsole Nintendo. Niestety wszystkie wycieki były jedynie wczesnymi projektami, które nie muszą się ziścić. Bardzo możliwe, że wyczekiwany zestaw z Zeldy nie ujrzy nigdy światła dziennego. Nie zmienia to tego, że otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że grupa LEGO majstrowała przy tej licencji. Być może wspomniany zestaw faktycznie powstanie w 2024 roku, a jeśli nie to może przynajmniej kiedyś powrócą ponownie do tej tematyki.

Jakie ikoniczne gry z Nintendo chcielibyście zobaczyć w wersjach lego? Czy specyficzna seria Super Mario spełniła wasze oczekiwania, czekacie na Animal Crossing, a może liczycie na to, że The Legend of Zelda jeszcze nas wszystkich pozytywnie zaskoczy? Czekamy na Wasze komentarze!

Autor: Wojciech Lebel

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.