Polub nas

LEGO Avatar Potwierdzone

Od dłuższego czasu słyszeliśmy plotki o tajemniczej letniej serii LEGO o nazwie roboczej „Coconut”. Od początku krążyły plotki, jakoby miały być to zestawy z serii Indiana Jones z okazji nowego filmu, jednak zgodnie z naszymi przewidywaniami, były fałszywe.
Dzisiaj możemy już oficjalnie potwierdzić, iż pod tą tajemniczą nazwą ukażą się zestawy z Avatara!

W wywiadzie dla License Global, Stephanie Young (prezes ds. produktów konsumenckich, gier i wydawnictw w The Walt Disney Company), została zapytana, jakie projekty będą realizowane w ramach promocji i rozwoju marki Avatar. Young stwierdziła: „Grupa LEGO będzie miała pełen wachlarz zestawów, które będą przedstawiać i odtwarzać główne sceny z pierwszej i drugiej części Avatara”.

Lego aby pokazać różnicą wzrostu miedzy Na’vi a ludźmi powróciło do długich nóżek minifigurtek identycznych jakie miał Chudy z serii Toy Story

75571 Neytiri i Tanator kontra kombinezon AMP Quaritch – 560 elementów, cena ok. 220 zł – Zestaw przedstawia finałową potyczkę pomiędzy Neytiri i pułkownikiem Quaritchem. Neyirti towarzyszy jedna z bestii Pandory, a Quaritch pilotuje mecha AMP wyposażonym w miecz. Dodatkowo w zestawie znajduje się trochę neutralnego terenu z barwną roślinnością.

75572 Pierwszy lot Jakea i Neytiri na banshee – 572 elementy, cena ok. 260 zł – Każdy kto oglądał Avatara zapewne kojarzy latające stwory które były ujeżdżane przez Na’vi. W zestawie otrzymamy zarówno niebieskiego jak i turkusowego banshee – ich głowy zostały zbudowane z nowych specjalnych moldów nieco przypominających smoki z ninjago oraz skrzydła z materiału. Do tego formacja skalna mająca reprezentować lewitujące skały Pandory. Do tego dwie figurki: Neytiri oraz Jake Sully w ciele Avatara.

75573 Pływające góry: Ośrodek 26 i RDA Samson – 887 elementów, cena ok. 480 zł. Tutaj dostajemy ośrodek 26 – czyli małe laboratorium przypominające kontener w którym znajdują się kapsuły umożliwiające kontrolę Avatarów, oraz RDA Samson – nowoczesny helikopter militarny wykorzystywany przez ludzi na Pandorze. Sporo bo aż 5 figurek: Jake Sully jako człowiek na wózku inwalidzkim, Jake Sully jako Avatar, Trudy Chacon, Dr. Grace Augustine (człowiek) i Norm Spellman (Avwatar). Dodatkowo dostaniemy sześcionożnego konia Pandory dla którego Lego przygotowało specjalną formę.

75574 Toruk Makto i drzewo dusz– 1212 elementów, cena ok. 730 zł. Największy zestaw z serii przedstawia kluczowe dla fabuły filmu drzewo dusz – drzewo ma mieć około 20 centymetrów i składać się z wielu filetowych liści, korzeni i winorośli a także anten w kolorze trans-fioletowym. Dodatkowo dwie luźne budowle przedstawiające skały i roślinność planety. W zestawie znajduje się również Toruk Makto czyli wielki banshee który również posiada unikatowy mold głowy i skrzydła z materiału. Tylko cztery figurki – za to wszystkie przedstawiające Na’vi: Jake Sully (Awatar), Neytiri, wojownik Tsu’Tey oraz szaman klanu Mo’at.

avatar
Źródło: Promobricks.de
Źródło: Promobricks.de
Źródło: Promobricks.de


Zestawy te zadebiutują już w październiku tego roku.

Zachęcamy do śledzenia artykułu, który będzie na bieżąco aktualizowany.