Polub nas

LEGO 76405 Hogwarts Express

Właśnie pojawiły się pierwsze zdjęcia najbardziej wyczekiwanego zestawu z serii Harry Potter. A mianowicie LEGO 76405 Hogwart Express.
Pojawił się on także na stronie LEGO: https://www.lego.com/pl-pl/product/hogwarts-express-collectors-edition-76405
Zestaw ten składa się z 5129 elementów a jego cena wynosi 2399.99zł. Premiera jest zapowiedziana na 31 Sierpnia!

źródło: brickandbricks


Nowy Express do Hogwartu zawiera lokomotywę, węglarkę, pojedynczy wagon pasażerski i dużą część platformy 9 3/4. Sam pociąg znajduje się na podstawce podobnej do tej z zestawu 10277 Crocodile. Wraz z podstawką cały skład osiąga długość 118cm, oraz wysokość 26cm.

źródło: brickandbricks


UWAGA
. Niestety z tego co możemy wstępnie zauważyć skład ma rozstaw kół większy od standardowego, przez co najprawdopodobniej będzie za duży na standardowe tory LEGO.

źródło: brickandbricks

Przedziały pociągu nawiązują do różnych scen z filmów i książek o Harry Potterze w tym do pierwszego spotkania głównych bohaterów czy też nieprzyjemnego starcia z dementorem.

źródło: brickandbricks

Lego ma ostatnio w zwyczaju do części zestawów z serii 18+ dołączać tabliczke z cytatem z filmu, tym razem padło na kwestię z drugiej części Insygniów Śmierci. Co ciekawe te tabliczki znajdują się w poszczególnych przedziałach w wagonie pasażerskim.

W zestawie znajduje się 20 minifigurek, w tym m.in. dorośli Harry i Ginny, a także ich dzieci James, Albus i Lily. Inne minifigurki to ubrany na czarno Draco Malfoy, Luna Lovegood, pierwszoroczniacy: Harry, Ron i Hermiona, a także Remus Lupin i uczniowie Hogwartu w mundurach Hufflepuff i Ravenclaw.

źródło: brickandbricks
źródło: brickandbricks

Co sądzicie o tym zestawie? Będziecie na niego odkładać?