Polub nas

Jak Speed Champions stało się jedną z najlepszych serii LEGO?

Historia samochodów z LEGO jest bardzo długa, ale prawdopodobnie to właśnie wraz z serią Speed Champions duńskiemu producentowi udało się osiągnąć mistrzowski poziom konstrukcji klockowych aut. Przyjrzyjmy się dlaczego seria wydawana nieprzerwanie od 2015 roku jest w tak świetnej formie i cieszy się ogromnym zainteresowaniem fanów. 

Początki nie były najłatwiejsze, pomimo, że wyniki sprzedażowe od początku nie były najgorsze to do perfekcji brakowało jeszcze bardzo wiele. Marka Speed Champions rozwijała się na naszych oczach. Pierwsze modele pojazdów były 6-studowe, ale w 2019 roku główny projektant Chris Stamp zapowiedział, że od 2020 roku to się zmieni i wszystkie nowe zestawy będą 8-studowe. To był przełom, który wniósł serię na wyższy poziom. 

Źródło: toyphotographers.com

Powiększenie samochodów przyniosło naturalnie dużo więcej detali. Od tego czasu wyglądają jak pełnoprawne kolekcjonerskie modele, które z dumą każdy fan motoryzacji może wyeksponować na swojej półce. Starsze i mniejsze pojazdy też potrafiły mieć swój urok, ale było widać, że są skierowane głównie do młodszych odbiorców.

W tym obecnie tkwi siła Speed Champions. Są bardzo uniwersalne. Wciąż będą świetną zabawką dla dzieci, które lubią samochody, ale starszy odbiorca również będzie mógł się nimi zachwycać. Na dodatek proces składania jest bardzo satysfakcjonujący i przyjemny. Mamy dużo budowania pod kątem, dużo zaokrągleń i sporo ciekawych technik konstrukcyjnych. 

Sama grupa LEGO określa serię jako „mini creator expert”. W 2022 roku użyli nawet stwierdzenia, że tak naprawdę są to zestawy +18 bez oznaczenia +18 na pudełku.   

Źródło: lego.com 

Fani minifigurek również znajdą w każdym zestawie coś dla siebie. Estetyczne postacie kierowców z często bardzo ładnie nadrukowanymi strojami  z logo licencjonowanych pojazdów są miłym urozmaiceniem.  

Nie możemy zapominać też o relatywnie niskiej cenie. Speed Champions łączy ze sobą nowoczesność, podejście zarówno do młodszych i starszych klientów i sprzedaje się w dobrych cenach. Zarówno pojedyncze auta jak i te w dwupaku. To o tyle istotne, że przyzwyczailiśmy się do zestawów +18 za które przeważnie grupa LEGO wyciąga z naszego portfela przynajmniej kilka stówek. Tutaj bardzo często możemy nacieszyć się estetycznym pojazdem, który zapewni starszym fanom przyjemne składanie w cenie kilkudziesięciu złotych.

Ta seria zdecydowanie oferuje bardzo dużo dla każdego w dobrej cenie. Oczywiście jak w każdej serii będziemy posiadali konstrukcje lepsze i gorsze. Niektóre modele mogą odstawać jakością, ale znajdzie się wiele cudownych, które oczarują nie tylko miłośników motoryzacji. Podzielcie się waszymi opiniami o serii, a także napiszcie, które samochody w Speed Champions podobają wam się najbardziej! 

Autor: Wojciech Lebel

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.