Polub nas

Grupa LEGO skorzystała ze sztucznej inteligencji i po fali krytyki zaczyna się tłumaczyć!

Sztuczna inteligencja jest tematem dość kontrowersyjnym, ale zapewne nikt nie spodziewał się, że w mediach LEGO zostanie użyta do generowania grafik. Tak się ostatnio stało, gdzie na oficjalnej stronie zostały wykorzystane obrazy zrobione przez AI. Można było znaleźć je w quizie odnośnie LEGO Ninjago, ale po fali krytyki test został usunięty, a duński producent wydał oświadczenie. 

Fani bardzo szybko zaczęli nagłaśniać sytuację i zwracali uwagę, że gigant branży jakim jest grupa LEGO korzysta z niedorobionych grafik zrobionych przez sztuczną inteligencję. Defekty pracy AI można było zobaczyć na dłoniach i minifigurek, a także na rozmazanych w tle postaciach o niewyraźnej twarzy.

Tak jak wspomnieliśmy ten quiz został już całkowicie usunięty, a o to oświadczenie, które zostało przedstawione przez grupę LEGO:

Mamy jasną politykę, aby nie wykorzystywać generatywnej sztucznej inteligencji do tworzenia treści LEGO®. Fundamentalnie wierzymy w cud i siłę ludzkiej kreatywności i będziemy nadal zachęcać i nagradzać utalentowanych artystów, którzy pomagają ożywić naszą markę i postacie.

Obrazy te zostały wykorzystane w teście, który odbył się poza naszymi zwykłymi procesami zatwierdzania i podejmiemy wszelkie niezbędne kroki, aby mieć pewność, że taka sytuacja się nie powtórzy.

Wierzymy, że generatywna sztuczna inteligencja oferuje interesujące możliwości i będziemy nadal badać, w jaki sposób możemy ją wykorzystać, aby ulepszyć oferowane przez nas doświadczenia i nasze sposoby pracy.

Jak sądzicie czy społeczność zrobiła aferę z błahostki czy może duńskiemu producentowi należał się kubeł zimnej wody za umieszczanie takich grafik? 

Autor: Wojciech Lebel

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.