Polub nas

Gdzie się podziały odlewy zwierząt? Kontrowersja związana z Medieval Town Square

Nadchodzący średniowieczny zestaw z serii icons wywołał duże zamieszanie. Nie ma co ukrywać, że będzie to jedna z głośniejszych premier tego roku. Ogromna ilość osób jest spragniona klimatów średniowiecznych. Po oficjalnej prezentacji znalazło się sporo osób zachwyconych Medieval Town Square, ale równie dużo przeciwników, którzy krytykują przeróżne rozwiązania w zestawie. To co jednak jest tematem najczęściej poruszanym to pytanie gdzie są te wszystkie odlewy zwierząt, które według przecieków miały się znaleźć w tym secie? 

Gwiazdą tego zestawu niewątpliwie będzie szary odlew kozy. Istna nowość, którą zbieracze zwierząt będą chcieli włączyć do swojej kolekcji. Według zdjęcia, które wyciekło w zeszłym roku miała być ich cała gromada. Mieliśmy mieć krowę, kilka owiec, konia. Kóz miało być więcej niż finalna jedna, którą otrzymamy. 

Fani, którzy w ogromnej części widzieli przeciek z oficjalnego zdjęcia zestawu w wersji prototypowej bardzo mocno się zawiedli. Doszło do radykalnego cięcia odlewów zwierząt. Grupa LEGO postanowiła je mocno ograniczyć. 

Zapewne wpływałoby to na cenę, ale jednak nasze oczekiwania były takie, aby te zwierzątka się tutaj znalazły. Pewnie sporo osób byłoby skłonnych zapłacić większą cenę za ten produkt, ale żeby zawierał on ich znacznie więcej.

Nie ma co ukrywać, że decyzja duńskiego producenta może nam się nie podobać, ale z drugiej strony nikt nam tego nie obiecał. Dzięki wyciekowi danych mogliśmy obejrzeć prototyp, którego nigdy nie powinniśmy byli ujrzeć. Przez co ostatecznie mieliśmy inne oczekiwania co do tego zestawu.  

Grupa LEGO bardzo dobrze wiedziała też, że do wycieku doszło. Zapewne wiedzieli jak ogromną ekscytację budził wśród społeczności fakt, że w Mediavel Town Square ujrzymy dużo odlewów zwierząt, a pomimo tego zdecydowali się je usunąć. Muszą więc być świadomi, że negatywny feedback z tym związany będzie występował. Naszym zdaniem jednak ten zestaw i tak okaże się hitem sprzedażowym, ponieważ pragnienie średniowiecznego LEGO wśród fanów jest zbyt duże.

Podzielcie się swoimi odczuciami na ten temat. Zamierzacie sięgnąć głębiej do kieszeni i nabyć nadchodzącą konstrukcję, a może brak większej liczby wspomnianych zwierząt lub inne mankamenty zestawu was zniechęciły? 

Autor: Wojciech Lebel

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.