Polub nas

“Feeding on the wrath of man” – Metallica M72 World Tour w Lego Ideas

Kilka dni temu w tekście “Teledyski – przyszłość Lego Ideas” opisywałem kilka projektów w przeglądzie Ideas nawiązujących do muzyki – teledysków, tras koncertowych oraz prezentowałem zestawy będą efektem współpracy zespołu Sabaton i marki Cobi. Kolejny ciekawy, bliski mojemu sercu projekt muzyczny ma szansę stać się oficjalnym zestawem.

Metallica. 42 lata grania różnych odmian metalu i rocka. 11 albumów studyjnych, w tym wydany na wiosnę “72 seasons”. Koncerty na wszystkich kontynentach (tak, nawet na Antarktydzie). Sygnowana odzież, biżuteria, instrumenty, alkohol, cygara i wiele innych gadżetów. Miliony fanów na całym świecie. Dziesiątki tysięcy osób wypełniających największe stadiony w Europie i Ameryce w ramach trwającej trasy M72 World Tour. To właśnie na projekt sceny tej trasy koncertowej autorstwa Metallibrick można oddać głos w ramach przeglądu Lego Ideas.

Zbudowana z blisko 3000 elementów scena wiernie oddaje wygląd oryginału. Wyróżnia się osiem wysokich wież z ekranami, na których podczas koncertów można oglądać fragmenty teledysków, zapowiedzi utworów czy zbliżenia na muzyków. Okrągłe, puste w środku podwyższenie dla muzyków pozwala na umieszczenie publiczności także w samym centrum wydarzeń. Figurki muzyków wyglądają dobrze, na wyróżnienie zasługuje perkusista, Lars Ulrich z czapką z daszkiem i charakterystycznym wyciągniętym językiem – wow! Wokalista i gitarzysta James Hetfield także został odwzorowany niemal 1:1 – widoczna siwizna, tatuaże, jednolity czarny t-shirt, flying V w ręku – toż to rockman z krwi i kości. Z pewnością brakuje różnorodnej publiczności – na koncertach można spotkać zarówno młodych, jak i tych młodych duchem fanów – zdobycie licencji zespołu pozwoliłoby także na umieszczenie sygnowanych gitar czy grafik z teledysków na wieżach.

Trzymam kciuki, by Metallica doczekała się własnego zestawu Lego. Nawet jeśli nie byłby od dostępny w szerokiej sprzedaży, tylko jako dodatek do wydawnictw czy nagroda w konkursach z pewnością będzie to wielka gratka dla fanów. Do zobaczenia 7 lipca 2024 na Narodowym!

Na projekt możecie zagłosować tutaj.

Źródła: ideas.lego.com, metallica.com

Autor: Kacper Popiołek

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.