Polub nas

Zestawy LEGO, które mogłyby wziąć udział w proteście rolników

Zyskujące w ostatnim czasie na popularności maszyny rolnicze to temat, który w klockach LEGO przewija się od bardzo dawna. Konstrukcje te są w szczególności obecne w serii City i Technic. Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić wam kilka interesujących setów, które są z tym motywem związane. 

42136 Technic – Traktor John Deere

Bez wątpienia naszym faworytem jest zestaw z linii Technic, licencjonowany traktor John Deere urzeka swoją prostotą, ale także estetyką, która w tej serii nie zawsze jest na pierwszym planie. W przypadku tego pojazdu został on dokładnie obudowany, bryła jest bardzo ładnie zachowana. Co prawda funkcji technicznych nie ma tutaj zbyt wiele. Traktor posiada wywrotkę z możliwością przechylenia i układ kierowniczy. Jest to jednak stosunkowo niedrogi zestaw. Katalogowa cena to 129,99 zł, a realnie w sklepach można znaleźć ten produkt za mniej niż 100 złotych. Bardzo udany projekt, który jest naszym zdaniem obowiązkowy dla wszystkich miłośników maszyn rolniczych. 

Traktor LEGO City 60287

Tym razem propozycja dla najmłodszych, która udanym wykonaniem traktora jest w stanie zachęcić niejednego dorosłego. Oczywiście nie jest to pojazd na licencji jak w przypadku propozycji LEGO Technic, ale otrzymujemy maszynę w klasycznych klockach system, której nie można nic zarzucić. Miłym dodatkiem jest skrzynia pełna warzyw, a także odlew króliczka.

42168 Technic – John Deere 9700 Forage Harvester

Wracamy już do klocków Technic, a tam kombajn z sieczkarnią. Ponownie produkt na licencji John Deere. Propozycja trochę mniej estetyczna niż pierwszy wspomniany przez nas zestaw z LEGO Technic, ale nadrabia bardziej zaawansowanym mechanizmem. Możemy tutaj odtworzyć działanie prawdziwej maszyny do zbierania kukurydzy. 

42102 Technic – Mini CLAAS XERION

Na koniec wycofany już mini-zestaw, który swego czasu był genialnym wprowadzeniem dla początkujących do świata konstrukcji Technic. Katalogowa cena setu wynosiła 44,99 zł, ale w szerokiej dystrybucji mogliśmy go zdobyć za około 20 zł. W tej cenie otrzymywaliśmy maszynę, która składała się z 130 elementów i jak na małą skalę oferowała przyzwoitą bryłę. Dodatkowo jako zestaw 2 in 1 mogliśmy się zdecydować czy wybudujemy ciągnik czy kombajn. 

Autor: Wojciech Lebel

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.