Polub nas

Zestaw Ninjago, który potrafi zachwycić nie tylko młodych odbiorców

Seria Ninjago ma swoich zwolenników w różnych grupach wiekowych, ale mimo wszystko dominują najmłodsi, którzy są główną grupą docelową tej marki. Chociaż wśród przeróżnych ciekawszych smoków czy mechów również starszy odbiorca może znaleźć coś wyjątkowego. Oczywiście dochodzą jeszcze ogromne zestawy z miasta Ninjago, ale są to sety na które nie każdy może sobie pozwolić. Ciekawą propozycją jest zestaw 71819, który oczaruje nie tylko fanów marki w każdym wieku.

Świątynia smoczego kamienia to konstrukcja bogata w detale, w ładnie nadrukowane minifigurki, a także taka, która sama z siebie tworzy piękną dla oka finalną budowlę.
W przypadku tego zestawu mamy do czynienia z oznaczeniem wiekowym „+13” co jest dość rzadko używaną kategorią. Najwyraźniej grupa LEGO uznała, że techniki konstrukcyjne mogą być na tyle zaawansowane, aby nie przeznaczać zestawu typowo dla najmłodszych. 

Trzeba przyznać, że 1212 elementów to nie jest mała ilość klocków jak na serię Ninjago. Całość jest zbita i dobrze zagospodarowana. Nie mamy wrażenia pustki, zdecydowanie dużo dzieje się w świątyni smoczego kamienia i bynajmniej nie jest to tylko spowodowane obecnością znakomitych minifigurek.

Do niewątpliwych zalet należy starannie zaprojektowana bryła kamiennego smoka, z którego paszczy spływa wodospad. W połączeniu z roślinnością i innymi detalami sprawia, że każdy fan orientalnych klimatów może taki zestaw z dumą eksponować na półce bez względu na swoje dotychczasowe kontakty z serią Ninjago. 

Fani sekretów również nie będą rozczarowani. W świątyni znajdziemy mnóstwo „znajdziek”, otwieranych czy przekręcanych elementów, które dodają życia, autentyczności i elementu tajemniczości w budowli. 

Projektanci LEGO zaprojektowali wyjątkowo udany produkt z Ninjago, który w pozytywnym tego słowa znaczeniu odbiega wykonaniem od dotychczasowych setów z tego uniwersum. Otrzymujemy powiew świeżości i bardzo dojrzałą cieszącą oko budowlę. Dajcie koniecznie znać jakie są wasze odczucia na temat świątyni smoczego kamienia! 

Autor: Wojciech Lebel

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.