Polub nas

Wystawa Sztuki Poli Lisowicz

Wczoraj mieliśmy okazję uczestniczyć w otwarciu wyjątkowej wystawy sztuki. Została ona stworzona przez Polę Lisowicz- projektantkę LEGO, artystkę i jurorkę 3 sezonu LEGO Masters.

źródło: instagram/Pola.Lisowicz

Wystawa ta zlokalizowana jest na pierwszym piętrze gmachu fabryki Norblina w holu kina Kinogram przy ul. Żelaznej 51/53 w Warszawie. Jest ona otwarta w terminie 23 września – 23 października. Wstęp jest bezpłatny.

źródło: TVN.pl

Ale najpierw przybliżymy wam postać Poli. Pola Lisowicz to projektantka graficzna LEGO i artystka. Swoją przygodę z Grupą LEGO rozpoczęła od tworzenia projektów graficznych – pracowała między innymi nad serią Nexo Knights czy LEGO Movie 2. Obecnie jest odpowiedzialna za projekty graficzne w parkach rozrywki LEGOLAND w tym strefę Ferrari w Legolandzie w Californi (USA). A konkretnie przenoszenie kostiumów Ferrari na styl minifigurkowy.

źródło: instagram/Pola.Lisowicz

Temat przewodnim wystawy jest zabawa i wychodzenie poza schematy. Bawienie się kreatywnością i symboliką. Do jej ulubionych tematów artystycznych należą: malarstwo digitalowe, malarstwo, ceramika oraz konstrukcje lego. W swej sztuce inspiruje się głównie Kubizmem.

,,Moja przygoda ze sztuką zaczęła się od form komputerowych, które poznałam w trakcie studiów, Dopiero jakiś czas temu – dokładnie wraz z wybuchem pandemii – skierowałam swoją uwagę na metody tradycyjne, czyli ceramikę i malowanie. Źródłem inspiracji są dla mnie prace projektantów użytkowych, tj. Karola Śliwki, Lance’a Wymana, a także twórczość Picassa. Ważne są także dla mnie artefakty i przedmioty, którymi otaczałam się jako dziecko w latach 90.: stare komiksy, bajki, filmy i klocki LEGO – to dla mnie skarbnica referencji kolorów, form i ekspresji.”

Pola Lisowicz i Czesław Mozil – Jury LM3

Jeśli będziecie niedługo w tej okolicy, to serdecznie polecamy wstąpić na chwilę i odwiedzić tą niezwykłą wystawę.