Polub nas

Wyprawa Rafała Zuba do Legolandu

Zwiedzić Legoland w Billund to zdecydowanie jedno z największych marzeń każdego AFOL’a (i nie tylko ;)) Rafał Zub niedawno wrócił z tego cudownego miejsca i postanowił nam o tym trochę opowiedzieć – oczywiście w postaci wideorelacji 🙂 Zapraszamy do obejrzenia premierowego odcinka na kanale BRICKS by RaF:

My również poprosiliśmy go żeby w kilku słowach opisał to co tam zastał na miejscu i czego możemy się spodziewać – bo nie ukrywamy, że też w całkiem niedalekiej przyszłości chcemy się tam wybrać 🙂

A zatem oto garść informacji wraz ze zdjęciami do tyczącymi Legolandu:

1. Lego house zaprojektowane zostało przez pracownię BIG, jest to kopenhaskie biuro architektoniczne, które często modele swoich projektów wykonuje z klocków LEGO.

2. W samym sercu budynku znajduje się plac i drzewo kreatywności (tree of creativity) – zbudowane z 6.300.000 klocków lego, na każdej z gałęzi znajdują się najciekawsze serie LEGO, między innymi piraci, city, space, jest nawet historyczny monorail lotniskowy.

3. Klatka schodowa dookoła drzewa prowadzi do Masterpiece Gallery: przestrzeni ze świetlikami w kształcie studów klocka lego. Głowna ekspozycja to 3 dinozaury zbudowane odpowiednio z Duplo, lego Sysem i Technic.

4. Dookoła przy ścianach znajdują się gabloty z najciekawszymi mocami z całego świata.

5. Lego House podzielone jest na 4 główne strefy: zieloną, niebieską, czerwoną i żółtą

6. Strefa zielona, to ogromne makiety miast, można w nich dostrzec modulary LEGO, studio filmowe do nagrywania animacji poklatkowych i strefa minifigurek

7. Strefa niebieska, to interaktywne gry lego, budowanie miejskich budynków na plate’ach 6×6 na interaktywnej planszy i budowanie samochodów aby można było je później przetestować na specjalnie do tego celu przygotowanych torach.

8. Strefa czerwona to raj dla budowniczych LEGO, nieograniczona ilość klocków, i możliwość budowania co tylko zechcecie. Podczas Halloween nawet specjalna strefa do budowania dyń z klocków

9. Strefa żółta to miejsce gdzie można budować kwiaty, robaki, które następnie pokonują tory przeszkód oraz ryby, które po wskanowaniu przez odpowiednie urządzenie pływają w wirtualnym oceanie.

10. Schodząc kolorową klatką schodową dostajemy się do podziemi LEGO House. Tam znajduje się kino i archiwum zestawów LEGO. podążając korytarzami możemy prześledzić całą historię marki lego i obejrzeć z bliska historyczne zestawy. W centralnej części znajdują się gabloty pokazujące wszystkie ważniejsze zestawy z podziałem na lata produkcji oraz interaktywne ekrany na których możemy znaleźć każdy zestaw wyprodukowany przez LEGO i skompletować własną listę.

11. W głównej części znajduje sklep lego z ekskluzywnymi zestawami dostępnymi w LEGO House

12. Restauracja Mini Chef to niesamowite miejsce w którym aby zjeść posiłek musimy go najpierw zbudować z klocków LEGO. Następnie maszyna skanująca rozpoznaje nasz wybór i posiłek zostaje przygotowywany, czas umilają nam animacje minifigurek lego przygotowujących nasz posiłek. Kiedy zamówienie jest gotowe, roboty lego podają posiłek do odbioru. Jedzenie jest bardzo smaczne.

13. Całe muzeum jest interaktywne i wszystkie urządzenia sterowane przez naszą bransoletkę – bilet na nadgarstku, dzięki temu w domu możemy później ściągnąć nasze wspomnienia wizyty w LEGO House.

14. Przy wyjściu z muzeum znajduje się maszyna produkująca na żywo bricki 2×4, i dostajemy woreczek wraz z naszą unikalną kombinacją ich połączenia.

A poniżej macie od Rafał trochę autorskich foteczek:)