Polub nas

Top 5 najlepszych gier LEGO od TT Games 

Gry LEGO od studia TT Games to typowe familijne, przygodowo-zręcznościowe produkcje w świecie naszych ulubionych klocków. Rzadko kiedy dochodziło w nich do rewolucji i złośliwi powiedzą, że często były one robione „na jedno kopyto”, ale mimo wszystko tytuły te mają ogromną społeczność fanów. Dzisiaj przyjrzymy się według nas najlepszym tytułom.

5. LEGO Harry Potter Collection 

Pomimo, że mamy tutaj do czynienia z dwoma połączonymi grami, które podzieliły części książek/filmów na 1-4 i 5-7 to potraktujemy wydanie Collection jako integralną całość. Mechanika zaklęć, a także przyjemność ze zwiedzania Hogwartu i odkrywanie jego tajemnic to niewątpliwie ogromne zalety gier. Należy pochwalić twórców za to jak dobrze połączyli klimat z mechanikami występującymi w magicznym świecie Harry’ego Pottera. Plotki głoszą, że niedługo możemy doczekać się kolejnej odsłony w jeszcze większym i bardziej otwartym świecie na wzór The Skywalker Saga .Zobaczymy czy uda się powtórzyć sukces pierwowzoru! 

4. LEGO City Undercovier

GTA w świecie klocków LEGO? Nie ma problemu, City Undercover pozwoli nam na zwiedzanie miasta i rozwiązywania prostych zagadek detektywistycznych. To co jest w niej fenomenem to fakt, że nie powstała ona na bazie licencji znanego filmu. Mamy tutaj klasyczne LEGO City, które w formie gry osiągnęło ogromny sukces. Nie ma co się jednak dziwić bo to rewelacyjna i lekko niedoceniona produkcja. Gorąco polecamy!

3. LEGO Marvel Super Heroes

Jeśli jesteście fanami super bohaterów, a w szczególności ze stajni Marvela to będziecie w siódmym niebie. Ogromna ilość bohaterów ze specjalnymi zdolnościami, które zostały dobrze zaprojektowane i dopasowane do potrzeb gry. Twórcy proponują nam tutaj autorską kampanię fabularną, która w wersji klockowej wypada lepiej niż odpowiednik w LEGO Avangers. Tytuł, który w świecie gry stara się przedstawić wydarzenia filmowe prezentuje się słabiej niż lekko zwariowana, ale wciągająca zabawa w Super Heroes. Dużym atutem produkcji jest ponownie otwarty świat. Nowy Jork skrywa przed nami mnóstwo tajemnic i pięknych lokalizacji, które aż chce się eksplorować pomiędzy przygodami! 

2. LEGO Władca Pierścieni   

Trudno nam argumentować ten wybór czymkolwiek innym niż „Śródziemie”. Zwiedzanie klockowego świata wykreowanego przez Tolkiena to czysta przyjemność. Nawet jeżeli otwarty świat jest w tej produkcji lekko udawany. Głównie chodzimy po wykreowanych ścieżkach, które mają nas doprowadzać do przeróżnych lokacji. Pomimo tego jest to bardzo przyjemne. Dodatkowo w połączeniu z oryginalną filmową ścieżką dźwiękową i chociaż banalnym to satysfakcjonującym systemem walki sprawia to, że otrzymujemy grę cudowną. 

1. Lego Star Wars Complete Saga

Tak tytuł ten jest dość stary i dla niektórych może nawet lekko przestarzały. Być może ten wybór jest podyktowany sentymentem, ale Star Wars Complete Saga wciąż pozostaje naszym numerem jeden! Głównie z powodu świetnie zaprojektowanych poziomów, które aż chciało się przechodzić drugi i trzeci raz, aby zdobyć wcześniej niedostępne znajdźki. Nie mamy tu otwartego świata, ale ta produkcja pokazuje, że w przypadku świetnie zaprojektowanych poziomów, one nie są potrzebne. Dużo humoru charakterystycznego dla wszystkich gier LEGO, a także przyjemność w oglądaniu wydarzeń filmowych zaprezentowanych w tej formie sprawia, że do dzisiaj wracamy do tego tytułu.

Zdajemy sobie sprawę, że ta lista jak wiele różnych zestawień mogą budzić kontrowersję! The Skywalker Saga nie zmieściła się nam tutaj, chociaż to wciąż bardzo dobra gra. Jakiś czas temu rozpisywaliśmy się jednak dlaczego lepiej bawimy się przy Complete Saga porównując te tytuły. Jest to produkcja, która zasługuje na przynajmniej drobne wyróżnienie. Podobnie jak pierwsza część zmagań Indiany Jonesa czy seria Batman. 

Chętnie poznamy wasze ulubione gry LEGO od studia TT Games! Czy wśród waszych faworytów znajdują się tytuły z naszej listy? Czego waszym zdaniem zabrakło? Czekamy na wasze komentarze! 

Autor: Wojciech Lebel

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.