Polub nas

Rozbitek Ray już się rozbił. Tak wygląda październikowy gratis

Zestaw Ray the Castaway to chyba najbardziej wyczekiwany GwP, który otrzymamy w przyszłym miesiącu. Wiemy już jak się prezentuje.

Dotychczas bazowaliśmy na wyglądzie setu z platformy LEGO Ideas. To właśnie jej użytkownicy zdecydowali w 2021 roku, że ten zestaw będzie gratisem przy zakupach na stronie LEGO. Zaprojektowali go Hiszpanie – bracia David i Diego Escalona.

Projekt składa się z 240 elementów i jest naprawdę udany. Ray to zarośnięty gość, który przeżył bliżej nieokreśloną katastrofę i wylądował na bezludnej dotychczas wyspie. Pech chciał, że to wyspa gratisów LEGO, więc nie składa się z wielu studów. Ale na tej niewielkiej przestrzeni projektanci zmieścili masę fajnych rzeczy – szałas na niewielkiej skale, do którego prowadzi drabina, dwie palmy, małą plażę, na której widzimy napis „SOS”.

Do tego mamy klimatyczne drobiazgi: wędkę z rybami, ognisko, mewę, kraba, lunetę, „Moby Dicka” (oczywiście w twardej oprawie), strzępki egzotycznej roślinności itp. Aby życie Ray’a nie było całkiem bezcelowe dostał także niewielką tratwę. To zestaw w stylu retro, więc trudno się dziwić, że podbił serca maniaków LEGO.

Rodziło się pytanie, czy projektanci LEGO utrzymają ten unikalny klimat i mówiąc wprost – nie uproszczą tego setu za bardzo przez wprowadzeniem go do produkcji. I tu mamy uspokajającą wiadomość – jest dobrze! Zmiany mają raczej kosmetyczny charakter. Ray ma inny print na torsie, mewę zastąpiła papuga, chorągiewka na tratwie zmieniła kształt (spodnie znikają), a niebieska martwa ryba zzieleniała. Krótko mówiąc, niewiele się zmieniło, zestaw nadal jest świetny i warto na niego zapolować!

Set o numerze 40566 składa się z 239 elementów. Ma 20 cm szerokości i 13,5 cm wysokości. Dostaniemy go w kartoniku.

fot. promobricks.de
fot. promobricks.de

Ten gratis będziecie mogli zdobyć już pierwszego października za zakupy za minimum ok. 570 złotych. Data zakończenia promocji nie jest jeszcze potwierdzona, ale będzie to prawdopodobnie 11 października. O szczegółach będziemy Was informować.

Pomożecie Ray’owi, rozbitkowi LEGO?