Polub nas

Rok 2024 w LEGO to nieoficjalny rok fanów F1

Ostatnio głośno było o pewnej wpadce w polskim teleturnieju, w którym to uczestnik musiał odgadnąć komiczne hasło „Rajd Formuły Pierwszej”. Zaznajomionym w temacie nie trzeba mówić, że F1 nie ma rajdów, a wyścigi – a są to zupełnie dwie inne rzeczy w kontekście sportów motorowych. Dodatkowo nie Formuła pierwsza, a Formuła Jeden. Hasło stało się szybko memem, ponieważ zawierało dwa bardzo poważne błędy. To co nas jednak interesuje to klocki LEGO i dziś skupimy się na ogromnym napływie zestawów, które do F1 nawiązują. 

Mamy dopiero marzec, a miłośnicy wyścigów F1 mogą się czuć przez grupę LEGO bardzo rozpieszczani. Otrzymaliśmy już genialny kolekcjonerski model w serii ICONS, który jest hołdem dla legendarnego Ayrtona Senny, o którym pisaliśmy w poprzednich naszych tekstach. Znakomita konstrukcja, ale to nie wszystko co duński producent dla nasz przygotował. 

Od początku marca w sprzedaży dostępny jest McLaren 76919 w uwielbianej przez nas serii Speed Champions. Kolejna udana propozycja dla fanów królowej sportów motorowych. 

Jeśli mamy tutaj konstruktorów, którzy lubują się w zestawach Technic to oczywiście nie zabrakło tutaj następnych współpracy z F1. Mercedesa F1W14 znajdziemy w wariancie mniejszym i większym. Szczególnie duży zasługuje na słowa uznania, bo to naprawdę bardzo dobrze zaprojektowany duży technic, który oprócz licznych funkcji technicznych mocno cieszy oko. Bardzo schludna i dobrze zachowana bryła. 

Mniejsza wersja oczywiście nie robi tak kolosalnego wrażenia, ale jeśli nie chcecie na Mercedesa wydawać ogromnej kwoty, a chcielibyście mieć chociaż symboliczną namiastkę tego pojazdu w bardzo dobrej cenie to jak najbardziej będzie to udany zakup. Szczególnie jeśli stajnia mercedesa podczas wyścigów F1 jest waszą ulubioną. W końcu bez gwiazdy nie ma jazdy. 

Bez dwóch zdań rok 2024 zaczął się bardzo dobrze dla wszystkich tych, którzy z zapartym tchem śledzą wyścigi Formuły Jeden. Nie ulega wątpliwości, że w tym roku na pewno jeszcze coś na tej licencji od grupy LEGO otrzymamy. Macie swojego faworyta wśród zestawów? Chcielibyście zobaczyć coś konkretnego? Może więcej Speed Champions lub Technic związanych z F1?  

Autor: Wojciech Lebel

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.