Polub nas

Recenzja: LEGO Disney 100 Miniparowiec Willie(40659)!

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

LEGO nie wydało zbyt wiele pod względem prezentów zakupowych dla serii Disney 100, ale to się wkrótce zmieni wraz z udostępnieniem zestawu Miniparowiec Willie(40659)!

Źródło: lego.com

Zestaw składa się z 424 elementów i będzie można go zdobyć w dniach 23-31 października przy zakupach zestawów za 700 zł lub więcej z serii Disney, w tym Marvel i Gwiezdne Wojny.

Zestaw zawiera mini replikę setu wydanego w 2019 roku – Parowiec Willie (21317).

Minifigurka

Zestaw zawiera minifigurkę Myszki Miki w czarno-białej kolorystyce. W przeciwieństwie do poprzednich wersji minifigurki, nogi nie są podwójnie uformowane, ale płaskie szare.

Kapelusz został również wydany wcześniej w 2 serii kolekcjonerskich minifigurek Disneya (71024).

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Budowa

Chociaż gotowy zestaw ma czarno-białą kolorystykę, podczas budowania znajdują się w nim kolorowe części. Wnętrze zawiera mechanizm przekładni, który kontroluje koła łopatkowew łodzi, a także kominy na górze łodzi.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Ostatecznie mechanizm zostaje przykryty białymi klockami na kabinie.

Źródło: lego.com

Jak wspomniano wcześniej, parowiec ma prostą, ale przyjemną funkcję zabawy. Trudno ją dostrzec, ale znajduje się na kilku kołach połączonych z przekładniami, a kiedy pchasz i ciągniesz łódź, obraca się ona kołami łopatkowymi, a kominy dymne podnoszą się i opadają.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc, LEGO Disney 100 Miniparowiec Willie (40659) to naprawdę dobry zestaw i będzie wyglądał świetnie obok oryginalnego zestawu. Przy stosunkowo niskiej cenie 100 USD za Disney, Marvel i Gwiezdne Wojny, nie zdziwiłbym się, gdyby szybko się wyprzedał, chyba że LEGO wyprodukowało dużo tego zestawu.

Źródło: lego.com

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.