Polub nas

Recenzja: LEGO 75575 Avatar – Odkrycie ilu

Nowe zestawy z motywem LEGO Avatar: Istota Wody 2023 są już dostępne, a pierwszym, który będziemy sprawdzać, jest Odkrycie ilu (75575).

Zestaw składa się ze 179 elementów i kosztuje 119,99 zł. Pamiętaj, że nie oglądałem filmu przed recenzowaniem tych zestawów, więc nie jestem pewien, jak dokładne są zestawy w porównaniu
z filmem.

Źródło: lego.com

W zestawie znaleźć możemy dwie minifigurki, Tsireya i Tuk. Tsireya ma turkusowy kolor skóry, który różni się od typowego koloru, który widzieliśmy u innych Na’vi. Tułów ma metaliczny srebrny nadruk
z przodu z paskiem biegnącym wokół tyłu. Głowa ma ładnie zaznaczone rysy twarzy, które są unikalne dla każdego Na’vi.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Tuk ma typową dla Na’vi niebieską skórę i nosi naszyjnik z zębami / pazurami. Ma krótsze nogi oraz posiada również przepaskę biodrową, ale w kolorze brązowym. Ma zadowolony wyraz twarzy, a włosy są również splecione w warkocz. Jego wyposażenie to włócznia.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Uzupełniające konstrukcje w zestawie to kilka kolorowych koralowców. Jest tu wiele kolorów, w tym turkusowy, magenta, lawendowy, fioletowy, niebieski, oliwkowy, różowy i żółtawo-zielony. Większy koralowiec ma belkę stosowaną w serii Technic, do której można przymocować ilu.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Ilu ma kolorystykę piaskowo-niebieską z elementami płomienno pomarańczowymi i białymi.

Pod brzuchem znajduje się miejsce, w którym ilu przyczepia się do korala.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Na głowie ilu znajdziemy nadruk oraz miejsce z tyłu głowy na połączenie z Na’vi. Pośrodku znajduje się siodło, na którym jeździec może stanąć nie przerywając połączenia. Podobnie jak w przypadku poprzedniej fali Avatara, łączenia są dość luźne i łatwo wyskakują po zaczepieniu minifigurki.

Źródło: lego.com

Po bokach siodła znajdują się naprawdę krótkie płetwy, a większe płetwy z tyłu wykorzystują drukowane plastikowe klapy. Zamocowane są na zawiasach, dzięki czemu można je ustawiać pod różnymi kątami.

Źródło: lego.com

Podsumowując zestaw LEGO Avatar Odkrycie ilu (75575) mógłby być tańszy niż obecnie biorąc pod uwagę co dostajemy w opakowaniu. Sam ilu nie jest zły, ale jest trochę mniejszy niż to, co chciałoby się dostać. Może gdyby nie było dwóch raf koralowych, a części z jednej trafiały do ilu..

Źródło: lego.com

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.