Polub nas

Recenzja: LEGO 71782 Ninjago Smok Ziemi Cole’a EVO

Kolejna z moich recenzji zestawów LEGO Ninjago 2023 r. skupia się na zestawie LEGO 71782 Ninjago Smok Ziemi Cole’a EVO. Całość składa się z 285 elementów i kosztuje 159,99 zł.

Źródło: lego.com

W środku znajdziemy dwie minifigurki Cole’a i Skorpiono-szkieleta. Cole ma na sobie czarno-pomarańczowy strój z zbroją wystającą na górze tułowia. Na nogawkach widoczne jest owinięcie wokół talii i wiązanie wokół kolan. Podobnie jak inni ninja, ma zbroję naramienną/pochwę. Jego dwustronna głowa pokazuje go z radosnymi i złymi minami. Jego akcesoria to zbudowany z klocków młot i złoty miecz.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Skorpion-szkielet ma ładne imitujące metal nadruki na zbroję łańcuchową po obu stronach tułowia. Nogi mają również metaliczny srebrny nadruk. Głowa jest typową kościstą twarzą, ale ma także dodatkową część dolnej szczęki. Jego akcesoria to czerwony kapelusz i kościany miecz.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Oprócz minifigurek otrzymujemy także sześcionogiego skorpiona. Nie posiada on głowy, ale za to ma duży ogon, który zawiera toksyczne żądło.

Źródło: lego.com

Drugim elementem, który musimy złożyć jest tytułowy Smok Ziemi. Posiada on całkiem niezłą mobilność, dzięki zastosowaniu przegubów kulkowych. Co zaskakujące, nie ma możliwości ruchu głową poza ustami, co jest niestety delikatnie rozczarowujące.

Źródło: lego.com

Tylną część pokrywa mnóstwo kolców, a naklejki uwydatniają detale smoka za pomocą wzorów spękanej ziemi. Nadrukowana jest również twarz smoka.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Ze względu na to, że jest to zestaw EVO, można dodać kolejną sekcję w środku, aby go powiększyć. Jest to siodło, na którym Cole może usiąść, a z boku widnieje sztandar Siły do zebrania. Aby uczynić smoka bardziej rozwiniętym, do głowy dodano kilka dużych rogów, a także skrzydła na przednich nogach i dłuższym ogonie.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com
Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

LEGO 71782 Ninjago Smok Ziemi Cole’a EVO nie jest złym zestawem, ale mógłby być lepszy.
Jak wspomniałem wcześniej, głowa tak naprawdę się nie porusza, a nogi nie mają tak dużego ruchu.
W zestawie podoba mi się to, że Smok Ziemi może ewoluować do większego, dodając do niego więcej elementów. Myślę, że to pozwala dzieciom lepiej i dłużej cieszyć się zestawem, niż gdyby był to sam większy smok.

Źródło: lego.com

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.