Polub nas

Recenzja: LEGO 71457 DREAMZzz Latający koń Pegasus!

Źródło: lego.com

Kontynuując moje recenzje nowych zestawów z serii DREAMZzz, przyjrzymy się dzisiaj jednemu z niewielu zestawów skoncentrowanych na złoczyńcach czyli – Latający koń Pegasus (71457).

Set składa się z 482 elementów i wyceniony jest obecnie na kwotę 239,99 zł.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Minifigurki

W zestawie znajdują się trzy minifigurki: Zoey, Nova i Król Koszmarów.

Zoey ma ciemnoniebieski i fioletowy strój przypominający łotrzyka, który jest bardzo szczegółowy po obu stronach tułowia. Ma również krótką pelerynę, a jej dwustronna głowa przedstawia ją po obu stronach
z uśmiechem. Jej akcesoria obejmują klepsydrę oraz łuk i strzały. Zoey ma również wspornik na szyję do późniejszej alternatywnej budowy motyla.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Nova ma na sobie bieliznę do spania z tułowiem przedstawiającym leniwca. Jej dwustronna głowa pokazuje ją z uśmiechem po jednej stronie i śpiącą po drugiej.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Król Koszmarów jest jak dotąd dość rzadką minifigurką, ponieważ pojawia się tylko w dwóch zestawach. Tors ma bardzo szkieletowy wygląd z tyłu i kilka poszarpanych opakowań oraz oko z przodu. Nogi również mają niektóre owinięcia, a także nadruk palców u nóg.

Ma dwustronną głowę, z jednej strony owiniętą folią zakrywającą twarz, a z drugiej pokazującą jego szkieletową twarz. Nosi biały kaptur, który ma również czarną koronę z okiem. Jego wygląd dopełnia podarta czarna peleryna. Jego akcesorium to miecz również z okiem.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Ponadto jest też Grimspawn o imieniu Susan. Różni się od innych Grimspawnów, ponieważ ma nadruki na ciele. Jej głowa ma więcej niz jenda pare oczu i hełm z płomieniami i rogami. Ma również wspornik na szyję do skrzydeł.

Źródło: lego.com

Głównym elementem zestawu jest sam pegaz. Jest on w rzeczywistości znacznie większy niż typowy koń i ma kolor czarny, biały i magenta z koralowymi akcentami. Wszystkie cztery nogi są na zawiasach zatrzaskowych, dzięki czemu można uzyskać dobrą stabilność, a jednocześnie pozować w określonych pozycjach. Szyja nie porusza się, ale sama głowa jest na przegubie kulowym, dzięki czemu można uzyskać przyzwoity ruch. Podobnie jest z ogonem.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Pegaz sam w sobie wygląda bardzo zwyczajnie, ale istnieje osobne stworzenie Nightmare, które ma chude nogi i duże skrzydła z ogonem zawiasowym z tyłu.

Źródło: lego.com

To stworzenie podwaja się i staje się skrzydłami dla pegaza, a także krzesłem dla Króla Koszmarów. To sprawia, że pegaz jest bardziej groźny, ponieważ nadaje mu teraz pełną formę.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Innym koszmarnym stworzeniem w zestawie jest potwór w klatce, który ma wystarczająco dużo miejsca, aby Nova mógł w nim usiąść.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Zoey również ma swoją własną przejażdżkę. Głównym z nich jest Zian w swojej latającej formie. Wszystkie części są na zawiasach, w tym głowa, skrzydła i ogon.

Źródło: lego.com

Alternatywną wersją części Zian są skrzydła przypominające motyle, które łączą się z Zoey.

Źródło: lego.com

LEGO DREAMZzz Latający koń Pegasus (71457) to całkiem fajny zestaw, który wydaje się w porządku
w stosunku do ceny. Ten zestaw jest jednym z zaledwie dwóch sposobów na zdobycie Króla Koszmarów, co jest dziwne, ponieważ czuję, że mógł być w kilku innych, aby uczynić go bardziej dostępnym.

Różne konfiguracje zestawu zapewniają przyjemną różnorodność, ale nie są nudne w montażu. Podoba mi się, jak duże skrzydlate stworzenie Koszmaru można przekształcić w skrzydła pegaza.

Źródło: lego.com

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.