Polub nas

Recenzja: LEGO 21334 Kwartet jazzowy (Jazz Quartet)

Źródło: lego.com

Rok 2022 był dobrym rokiem dla LEGO Ideas, jednym z najbardziej zróżnicowanych w historii.

Miłą niespodzianką z listy LEGO Ideas 2022 jest zestaw 21334 Jazz Quartet, który został wydany w lipcu 2022 roku (co wydaje się, jakby to było całe wieki temu!) i pozostaje wierny rodowodowi LEGO Ideas – zapewniając niezwykłe i unikalne wrażenia z budowania i wystawiania, których nie można łatwo znaleźć w innych setach.

Jeśli szukasz muzyki, która będzie znakomitym towarzyszem podczas budowy to zespół projektantów przygotował playlistę spotify Jazz wypełnioną utworami, których słuchali, aby zaczerpnąć inspiracji podczas tworzenia zestawu.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Tak prezentuje się gotowy model, na którym na ciemnobrązowej scenie znajduje się czterech muzyków jazzowych i ich instrumenty. Cały model ma ok. 43 cm szerokości i według mnie nie jest ani za duży, ani za mały – jest akurat.

LEGO 21334 Jazz Quartet to przede wszystkim model ekspozycyjny. Muzycy wydają się zamrożeni w czasie co nadaje całej scenie dynamiki oraz życia i jest fenomenalnym osiągnięciem projektowym.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Scenę można podzielić, co daje dodatkowe opcje wystawiania kwartetu jako całości lub każdego z muzyków osobno, jeśli przestrzeń stanowi problem.

21334 Jazz Quartet to naprawdę imponujący model, ze złotymi proporcjami, które sprawiają, że się wyróżnia, ale nie zwraca na siebie uwagi zbyt dużymi rozmiarami lub jasnymi kolorami.

Mój wystawiony jest na półce z książkami i naprawdę podoba mi się jak tam wygląda. Świetnie wyglądałby również na powierzchniach takich jak biurka lub jeśli masz pokój muzyczny/obszar odsłuchu muzyki, set byłby świetnym dodatkiem, który wzbogaci wrażenia podczas słuchania muzyki.

Zwłaszcza jeśli jazz jest Twoim ulubionym gatunkiem!

Źródło: jaysbrickblog.com

Jeśli jesteś fanem jazzu i lubisz modele takie jak Vincent Van Gogh: The Starry Night lub Kolekcja Botaniczna, spodoba ci się Jazz Quartet.

Seria: Ideas
Nazwa: Kwartet jazzowy
Ilość elementów: 1606
Przedział wiekowy: 18+
Numer katalogowy: 21334
Data premiery: 28 czerwca 2022 roku
Koszt: 479,99 zł

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.