Polub nas

Recenzja: klawiatura mechaniczna MelGeek Pixel Canvas

Źródło: lego.com

Ludzie z MelGeek uruchomili Kickstarter dla swojej klawiatury Pixel, która jak twierdzą jest pierwszą na świecie kompatybilną z klockami klawiaturą mechaniczną! W tej chwili kampania osiągnęła już swój cel, ale nadal możesz wyszukać kilka ofert przedsprzedażowych, które zaczynają się od 219$.

Opakowanie jest w rzeczywistości bardziej szczegółowe niż się spodziewałem. Pokrowiec posiada suwak z przezroczystym okienkiem ukazującym branding. Przesunięcie pokrętła po prawej pokazuje kolejne okno z zabawnymi wzorami.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Otwierając pokrywę magnetyczną, otrzymujemy instrukcję produktu, która pokazuje domyślny układ Pixela z przodu i instrukcje dotyczące niektórych funkcji z tyłu.

Źródło: lego.com

Klawiatura jest zapakowana w pokrowiec, a pudełka z akcesoriami wyglądają jak klocki LEGO.

Źródło: lego.com

Największe pudełko zawiera kabel USB wraz z kluczem sprzętowym Bluetooth. Pozostałe trzy pudełka zawierają niemarkowe klocki innych firm, w tym płytki 1×1 i płytki 1×2.

Źródło: lego.com

Zarówno boki klawiatury, jak i jej tył mają puste miejsca, które możesz udekorować według własnego uznania. Bardzo dobrze trzyma klocki, zarówno oficjalne, jak i nieoficjalne.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Spód klawiatury jest całkowicie płaski i używa się do niego dołączonych podkładek silikonowych. Same klawisze mają wcięcia na palce i dla mnie wydają się trochę dziwne. Ponadto klawiatura jest nieco wyższa niż inne klawiatury, z których korzystałem więc można dodać do niej podpórkę pod nadgarstek.

Źródło: lego.com

Przełączniki można również wymieniać tak, aby uzyskać żądaną klikalność.

Źródło: lego.com

Za pomocą klawisza funkcyjnego można zmieniać ustawienia światła na wiele sposobów, w tym odcień, nasycenie, jasność i szybkość. Spowoduje to zmianę świateł po bokach i na górze klawiatury.

Źródło: lego.com

Używam Pixel Canvas od około tygodnia i powoli się przyzwyczajam. Urządzenie zdecydowanie nie nadaje się do gier, ale do codziennego użytku nie jest źle.

Źródło: lego.com

Główną zaletą, którą MelGeek stara się osiągnąć jest to, że Pixel Canvas można w dużym stopniu dostosować za pomocą klocków LEGO i bez wątpienia udało im się to osiągnąć. Jest to efektowne
i zdecydowanie nie dla każdego, zwłaszcza w takiej cenie. Istnieje wiele innych klawiatur mechanicznych, które są bardziej funkcjonalne i ergonomiczne w podobnej cenie lub tańsze, ale jeśli szukasz czegoś niezwykłego i chcesz pracować z LEGO, Pixel jest alternatywą.

Jeśli jesteś zainteresowany Pixel Canvas, możesz złożyć zamówienie na Kickstarter.

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.