Polub nas

Recenzja: 24 Serii minifigurek LEGO (71037)

Źródło: lego.com

Kolekcjonerskie minifigurki LEGO 71037 będą kontynuowane w 2023 roku wraz z serią 24, która zostanie wydana 1 stycznia, aczkolwiek niektóre sklepy mogły już wypuścić je wcześniej.

Seria składa się z 12 różnych postaci z szerokiej gamy tematów. Każdy pakiet będzie kosztował 17,99 zł.

Sędzia piłkarski

Neonowa żółć na mundurze jest nieco jaśniejsza niż kolor skóry. Tułów przedstawia sędziego
z gwizdkiem zwisającym z szyi, a na ramionach nadruk. Podwójnie formowane nogi mają nadrukowane logo Sport. Ma dwustronną głowę z uśmieszkiem po jednej stronie i krzykiem po drugiej. Obie strony mają również nadruk z mikrofonem. Akcesoria obejmują żółtą i czerwoną kartkę reprezentowaną przez kafelki 1 × 2 i piłkę nożną.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Robot Wojownik

Robot ma tułów i nogi w kolorze piaskowej zieleni, bieli, limonki i różu. Na torsie, ramionach i nogach minifigurki znajdują się bardzo szczegółowe nadruki zbroi. Nadruk na głowie ma ciekawy design, ale kask jest jeszcze fajniejszy.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Brązowy astronauta i dziecko w kosmosie

Kolejna minifigurka astronauty dołącza do stale powiększającej się serii minifigurek w różnych kolorach, a ta wersja jest brązowa. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ponieważ jest to dokładnie ten sam projekt z logo Classic Space na środku tułowia.

Nowym dodatkiem jest kosmiczne dziecko, które wydaje się być potomkiem Benny’ego, znanego również jako Benny Jr., znanego również jako Baby Benny. Ma ten sam wzór, co inne minifigurki niemowląt, a głowa jest wtopiona w hełm i zbiornik powietrza.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Marchewkowa maskotka

Minifigurki maskotek kontynuują tę falę z marchewkową maskotką, która nosi ciemnozielony kombinezon, ale tak naprawdę nie widać tego kiedy ma na sobie kostium marchwi. Postać ma dwustronną głowę z uśmiechami po obu stronach. Jego dodatkiem jest znak Farmers Market.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Falconer

Motyw LEGO Castle pojawia się nawet w serii 24 jako Falconer. Ma on niebieski tors z emblematem Czarnego Sokoła i nadrukowaną pelerynę na plecach. Ma również fizyczną pelerynę z tkaniny, nogawki mają nadruk w paski oraz kieszonkę z boku. Ma dwustronną głowę z surowym spojrzeniem z jednej strony i uśmiechem z drugiej. Jego akcesoria obejmują łuk i strzały, a także nową formę sokoła, która wykorzystuje twardy plastik.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Fan kostiumów T-Rexa

W tej serii jest również fan dinozaurów noszący kostium T-Rexa. Strój ma podobną kolorystykę jak T-Rex
z serii LEGO Jurassic World. Ramiona mają nadruk w paski, a nogawki na kolanach i stopach. Między tułowiem a nogami znajduje się gumowy ogon. Ma dwustronną głowę z dzikim wyrazem twarzy po jednej stronie i uśmiechem po drugiej. Co zaskakujące, nie ma przy nim żadnych akcesoriów, a kość byłaby dobrym wyborem.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Ork

Jeśli jesteś fanem fantastyki, Ork może dobrze pasować do twojej kolekcji, a nawet do nadchodzącej serii LEGO Dungeons & Dragons. Tułów jest dość prosty dzięki uprzęży na klatkę piersiową. Nogawki mają nadruk na przepaskę biodrową. Najciekawszym elementem, jaki posiada Ork, jest nowy uformowany podbródek, który przechodzi między głową a tułowiem i zakrywa dolną część głowy, dzięki czemu ma spiczaste uszy i wydłużone dolne zęby. Koński ogon i peleryna z postrzępionego materiału dopełniają całości. Jego akcesoria obejmują miecz i drukowaną tarczę z emblematem Fantasy Era.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Konserwator

Ma na sobie zieloną koszulę z nadrukiem swojego imienia z przodu i logo Rescue z tyłu. Nogawki są podwójnie uformowane, ukazując brązowe spodnie khaki i brązowe buty. Ma dwustronną głowę pokazującą uśmiechy po obu stronach. Jego czapka jest uformowana na kręconych blond włosach. Jego akcesorium to miś koala, który jest w stanie trzymać łodygę.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Garncarka

Ma na sobie lawendową koszulę pod fartuchem, który ma trochę rozprysków wokół nóg. Jej dwustronna głowa pokazuje ją z uśmiechami po obu stronach. Ma turkusowy ręcznik owinięty wokół głowy. Jej akcesoria to zbudowane z cegły koło garncarskie z kielichem i misą.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Rokokowa Arystokratka

Prawdopodobnie najciekawszą minifigurką w serii 24 jest rokokowa arystokratka. Przedstawiona została w dosyć szczegółowej różowej sukience. Ma też dwustronną głowę z dwoma radosnymi minami. Jej biała ozdoba do włosów jest zupełnie nowa, a jej dodatkiem jest biały chihuahua.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Dziewczynak i koń na biegunach

W zasadzie jest małą dziewczynką, która ma na sobie sweter z jednorożcem. Ma tylko jednostronną głowę, która pokazuje jej uśmiech w okularach. Konik na biegunach może kołysać się, gdy ona na nim siedzi, bez przewracania się.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com
Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Gazetowy dzieciak

Newspaper Kid to staromodna minifigurka, którą można było znaleźć w dawnych czasach. Nosi białą koszulę z szelkami i ma torbę na piersi. Posiada jednostronną głową i nosi nowy kapelusz, który dobrze na nim wygląda. Jego akcesoria obejmują procę i drukowaną gazetę z minifigurką policji LEGO.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Reasumując, kolekcjonerskie minifigurki LEGO z serii 24 (71037) to solidna seria z mnóstwem wyjątkowych postaci, którymi fani mogą się cieszyć. Są oczywiście takie, które się wyróżniają, jak Brązowy Astronauta, Rokokowa Arystokratka i kostiumowa maskotka. Najmniej interesująca dla mnie jest minifurka Koń na biegunach, ale mimo to miło jest go mieć.

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.