Polub nas

Powrót LEGO Bionicle w 2025? 

W sieci krąży mnóstwo plotek o potencjalnym powrocie marki Bionicle w 2025 roku. Musimy brać to wszystko z dużym przymrużeniem oka, ponieważ to przecieki, które odnoszą się do dość dalekiej przyszłości. Są one jednak powielane przez leakerów o dużej renomie, których informacje prawie zawsze się sprawdzają. Czy jednak ma to wszystko sens lub czy przynajmniej istnieje okazja, aby wysłuchać raz jeszcze legendy o Bionicle? 

Na początku 2023 roku otrzymaliśmy specjalne GWP, które delikatnie mówiąc zbulwersowało najwierniejszych fanów serii. Miał być hołd dla legendarnej serii, która uratowała grupę LEGO, a wyszło dość pokracznie. Problemem zapewne jest tutaj maska, na którą w szczególności narzekają miłośnicy klasycznego Tahu. 

Można by rzecz, że kontrowersyjny gratis, który nie przyjął się zbyt dobrze będzie ostatnim tchnieniem Bionicle, które wrócą znowu w odmęty archiwum duńskiego producenta i pozostaną pamiątką w muzeum. Tak się jednak najwyraźniej nie stanie. W przyszłym roku znowu coś otrzymamy, pytanie tylko – co takiego? 

Mini serię? GWP w podobnym stylu co wcześniej wspomniany Tahu? Może powrót Bionicle w pełnej okazałości z typowymi dla konstruktów elementami i próba reaktywacji ikonicznej marki? Ta opcja wydaje nam się najmniej prawdopodobna, ale można znaleźć entuzjastów takiego rozwiązania. 

Być może grupa LEGO będzie chciała zadbać o bardzo żywy i liczny fanbase Bionicle i zaprojektować nowy GWP, który sprosta im oczekiwaniom. Trzeba pamiętać, że społeczność ta jest bardzo aktywna i nawet jeśli nie ma wśród nich potencjalnych klientów, którzy kupują obecnie klocki LEGO to są to zapaleńcy, którzy tworzą opowiadania, opracowują i rozwijają bogatą i zawiłą historię w świecie Bionicle. 

Jak zapatrujecie się na takie plotki? Jaka opcja związana z powrotem najbardziej by wam odpowiadała?

Autor: Wojciech Lebel

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.