Polub nas

Postacie ze Starej Republiki, które chcielibyśmy ujrzeć jako minifigurki w LEGO Star Wars 

Sensacyjna informacja z poprzedniego roku o tym, że otrzymamy minifigurkę Dartha Malaka znanego z serii KOTOR stała się faktem. Myślę, że fani epoki Starej Republiki mogą być z tego powodu bardzo zadowoleni. Szczególnie, że minifigurka Malaka prezentuje się przyzwoicie i dobrze oddaje jego wizerunek znany z gry. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a my chętnie ujrzelibyśmy inne postacie Star Wars znane z ery Old Republic. 

Darth Nihilus

Źródło: www.deviantart.com/rodan5693

Pozostając wciąż w klimatach mrocznych lordów zdecydowanie chcielibyśmy ujrzeć postać Dartha Nihilusa, który wyróżnia się bardzo mrocznym i ciekawym designem. Powyższy przykładowy custom dobrze oddaje jego twarz(maskę), ale w oficjalnym hipotetycznym projekcie zależałoby nam na dedykowanym odlewie nakrycia głowy sitha. Charakterystyczne ułożenie kaptura na jego masce sprawiało, że jego głowa była wręcz prostokątna. W formie minifigurki LEGO mogłoby to być bardzo interesujące. 

Bastila Shan

Źródło: www.mgfcustoms.com

Bastila Shan była jedną z najważniejszych postaci w grze. Bez dwóch zdań zasługuje ona na odwzorowanie w klockach LEGO. Skoro Revan i Malak już posiadają swoją minifigurkę to Bastila jest kolejnym naturalnym kandydatem. Sam projekt postaci pod względem wizualnym nie jest może bardzo interesujący. Po prostu kolejny rycerz jedi rasy ludzkiej. Znaczenie Bastili w całej fabule sprawia jednak, że nie jeden jej wielbiciel ucieszyłby się z klockowej wersji. Jej potomkini Satela Shan istnieje już w formie oficjalnej minifigurki LEGO (zestaw 9497), być może kiedyś doczekamy się również Bastili.

Visas Marr

Visas Marr była mroczną jedi i uczennicą Dartha Nihilusa, który otwierał nasze zestawienie. To co najbardziej intryguje w tej postaci to jej rasa czyli miraluka. Przedstawiciele tej humanoidalnej rasy wyglądali identycznie jak ludzie z małym wyjątkiem. Nie posiadali oni oczu. Z tego powodu często nosili opaski, które zasłaniały puste oczodoły. Minifigurka LEGO reprezentanta tej rasy byłaby czymś bardzo ciekawym.  

Stara Republika to epoka, która z wiadomych powodów nie była zbyt mocno eksplorowana przez grupę LEGO. Jest to pewna nisza, która żyje dzięki fanom starych gier z serii KOTOR. Otrzymaliśmy co prawda kilka zestawów nawiązujących do gry MMORPG The Old Republic, ale pierwotne kultowe gry nie były zbytnio dotykane przez duńskiego producenta. 

Wyjątkiem była słynna minifigurka Revana, która ukazała się jako gratis, a teraz kolejnym zaskoczeniem jest zbliżający się w jubileuszowym zestawie Malak. Jak myślicie czy ujrzymy jeszcze kiedyś postacie z tej słynnej gry? Być może będzie to któryś ze wspomnianych przez nas bohaterów, a może doczekamy się reedycji Revana? 

Chętnie poznamy wasze zdanie na ten temat. Napiszcie kogo z okresu Starej Republiki chcielibyście ujrzeć w świecie klocków LEGO!  

Autor: Wojciech Lebel

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.