Polub nas

Pomysły na prezenty świąteczne z LEGO Technic

Seria LEGO Technic jest specyficzna. Chociaż niektórzy od niej stronią to ma ona równie dużo entuzjastów. Sprawdźcie, które zestawy z technic polecamy na zbliżające się prezenty świąteczne!

42161 Lamborghini Huracán Tecnica

Lamborghini to najnowsza konstrukcja z serii, która jest na półkach sklepowych od niedawna. Momentami może sprawiać wrażenie, że ma niezachowane proporcje (chociażby przy nadkole), ale ogólnie należy ten zestaw ocenić pozytywnie. Posiada on dużo funkcji technicznych, przede wszystkim ruszające się tłoki. Dodatkowo prezentuje się schludnie, został bardzo ładnie zabudowany jak na zestaw z tej serii. 

 42153 Nowy Chevrolet Camaro ZL1 z serii NASCAR

Zestaw może niektórych odstraszać dużą ilością naklejek, ale to oddaje ducha NASCAR. W tym wypadku te świecące naklejki świetnie spełniają swoją funkcję. Bryła Chevroleta jest dużym atutem konstrukcji. Została ona bardzo dobrze odwzorowana jak na skalę pojazdu. Pewne osoby mogą narzekać, że w porównaniu do innych zestawów tutaj nie mamy otwieranych drzwi, ale jest to zabieg celowy, ponieważ właśnie tym charakteryzują się pojazdy w NASCAR. Jeżeli znacie fana tych wyścigów to będzie on zachwycony takim prezentem!

42107 Ducati Panigale V4 R  

Dla fanów dwukołowców seria LEGO Technic też ma świetne propozycje. Do moich faworytów należy Ducati Panigale, który świetnie się prezentuje, a w swojej stosunkowo niskiej kategorii cenowej zawiera dużo funkcji technicznych. Jest to pierwszy model motocyklu z serii, który posiada dwubiegową skrzynię biegów.  Składa się go bardzo satysfakcjonująco i równie dobrze ozdabia półkę każdego fana klocków i motoryzacji. 

42154 Ford GT, wersja z 2022 roku

Na sam koniec najdroższa propozycja, ale dająca najwięcej możliwości. Najwięcej funkcji technicznych, a także przyjemności z budowania. Ford posiada pełne zawieszenie, regulowany spojler, otwieraną maskę i drzwi, a także działający silnik V6. Wizualnie także prezentuje się znakomicie. Nie jest to opcja dla osób, które dopiero zaznajamiają się z serią LEGO Technic (dla takich osób dobrym wyborem, będzie każda z wcześniejszych propozycji), ale dla znawców tych klocków, którzy posiadają już kilka zestawów ten Ford będzie znakomitym uzupełnieniem ich kolekcji.

Autor: Wojciech Lebel

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.