Polub nas

Plusyminusy – Latający Ford Anglia 76424

Pierwszego dnia marca premierę miało 7 nowych zestawów z serii Lego Harry Potter, wśród nich kultowy latający Ford Anglia. Jako Potterhead oczywiście zakupię wszystkie, choć na pierwszy rzut oka zestawy prezentują się znacznie słabiej wizualnie niż te wydane w ostatnich dwóch-trzech latach.

Potterowy marzec na afols.pl rozpoczniemy od bliższego spojrzenia na najmniejszy premierowy zestaw – 76424 Latający Ford Anglia. Liczący 165 elementów zestaw wyceniono katalogowo na 69,99 zł, w zestawie oprócz samochodu także dwie figurki – Harry’ego i Rona. Bardzo podobnie “ubrane” postaci mogliśmy wcześniej znaleźć w zestawach 75953 czy 40452 (Harry miał tam inne nóżki).

Samochód ten pojawiał się wcześniej w kilku odsłonach, pierwszy raz w zestawie 4728, potem w 4841, a od powrotu licencji do Lego także we wspomnianym wcześniej secie 75953 oraz, po raz ostatni w 75968. Ostatnie dwa wymienione zestawy zawierały samochody bardzo do siebie podobne, różniące się przede wszystkim łańcuchem za pomocą mogliśmy “wyrwać” kratę z okna domu przy Privet Drive 4 jak w jednej ze scen zrobili to młodzi Wesleyowie. Jak wypada przy nich model z 2024 roku?

+  Nowa konstrukcja podwozia, nowa kierownica, nowy wyświetlacz – samochód A.D. 2024 mimo że z zewnątrz bardzo przypomina swoich poprzedników, to środek jest inny, zastosowano nowe rozwiązania, elementy

+  Cena. Model kultowego samochodu możemy nabyć za około 50 zł – jeśli nie macie wcześniejszych, droższych zestawów a chcecie uzupełnić swoją kolekcję o niebieskiego Forda w cenie jak za zestaw z serii Speed Champions to ten zestaw może być ciekawą budżetowo opcją.

–  Zawiedzione oczekiwania. Po pierwszych przeciekach miałem nadzieję na większy, bardziej rozbudowany model z większą liczbą detali.

–  Figurki – Harrego i Rona w tych wersjach już widzieliśmy w Lego kilka lat temu, liczyłem chociaż na nowe torsy czy inne odlewy Hedwigi i Parszywka

Zestaw jest specyficzny – z jednej strony to kolejna wersja tego samego samochodu, z tymi samymi figurkami i odlewami zwierząt. Z drugiej jednak – to niewielki, budżetowy model będący ciekawą ozdobą. Dla tych, którzy wcześniej nie zdecydowali się na zakup większych setów z tym samochodem – polecam, w innym wypadku set można odpuścić lub poczekać na dobrą promocję.

Autor: Kacper Popiołek

Więcej newsów i nowości ze świata klocków znajdziecie tutaj.